HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Sayın Bilal GÜR; Hedefimiz Güvenilir ve Hijyenik Ortam

Hakkari'de 2020-2021 eğitim öğretim yılı hazırlıkları devam ediyor. Yeni eğitim-öğretim yılında yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında, yüz yüze eğitim faaliyetlerinin "güvenilir, salgından etkilenmemiş ve hijyenik ortam" standartlarına uygun olarak yürütülmesi amacıyla eğitim öğretim faaliyetlerine başlamadan önceki süreç değerlendirildi.
Müdürümüz Sayın Bilal GÜR; Hedefimiz Güvenilir ve Hijyenik Ortam

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR, başkanlığında gerçekleştirilen değerlendirme ve planlama toplantısına, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri  katıldı.

İlimiz Yeni Öğretmen Evi toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Müdürümüz Sayın Bilal Gür, Bakanlığımız ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (TSE) tarafından yapılan protokolle hazırlanan 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu' okullarımızın yeni eğitim öğretim yılına hazırlanmasında en önemli kriterleri oluşturuyor. Hijyen çalışmalarında kılavuz 333233ve rehberin anlaşılması, hijyen uygulamaları hakkında doğru bilgiye erişimin sağlanması, koordinasyonun oluşturulması için  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde 'Okulum Temiz Bilgi Merkezi' oluşturuyoruz. Merkezimizde çalışmalarda ihtiyaç duyulan; bilgiye erişimin sağlanması, istek ve taleplerin iletilmesi, yönlendirme ihtiyacının giderilmesi iş ve işlemleri gerçekleştirilecek" dedi.

  "İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde okullarımızı hijyen anlamında yeni eğitim öğretim yılına eksiksiz bir şekilde hazır hale gelmeleri için gereken bütün çabaları sarf ediyoruz. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasının sağlanması ve bunun için uygun eğitim ortamlarının hazırlanması konusunda tüm idareci, öğretmen ve personellerimizle tam bir görev bilinci içerisinde çalışıyoruz. Bizlerin yegane amacı; çocuklarımızın Kovid-19 salgını sürecinden yara almadan eğitim öğretime devam etmelerini sağlamaktır. İlçe Milli Eğitim Müdürü arkadaşlarımızla bir araya gelip çalışmalarımızı değerlendirdik. Velilerimiz ve öğrencilerimizin içi rahat olsun. Yeni eğitim-öğretim yılının ilk ders zili çaldığında evlerindeki aynı hijyen koşullarında okullarımız da hazır olacak" dedi.

12-08-202012-08-202012-08-202012-08-2020

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.