HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Kahraman milletimizin, zamana ve çağlara inancın ve azmin mührünü vurduğu, tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferinin 105. Yıl dönümünü kutlamanın onuru ve gururunu yaşıyoruz.

Tarih boyunca birlik ve beraberliği ile birçok zorluğun üstesinden gelen, tarihe yön veren parlak zaferlere imza atan aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını bugün de canı ve kanı pahasına korumasını bilmiş, geçmişinden aldığı güçle,105 yıl önce bugün, dünya tarihinden silinmeyecek bir büyük destan yazmıştır.

Çanakkale Zaferiyle, bugün bölgesinde ve küresel ölçekte, dünyanın söz sahibi ülkelerinden biri haline gelen Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulabilmesi için bir meşale yakılmış, aynı zamanda medeniyet yürüyüşümüzün en önemli ilham kaynaklarından biri olmuştur.

Çanakkale bin yıllık tarihimizin, her anına damga vuran istiklal ve istikbalimiz konusundaki kararlığımızın, iman gücünün, çok büyük fedakarlıklarla bir kez daha teyit edildiği yerdir.

Azmin ve imanın teknolojiye galip geldiği, tarihte eşine çok az rastlanan bu büyük destan, namusu bildiği vatanının ve milletinin kurtuluşu için gözlerini kırpmadan canlarını vermeyi göze alan yüzbinlerce kahramanın eseridir.

Millet olarak neslimize karşı ve ülkemizin geleceğine yönelik en büyük görevimiz; bu coğrafyada bir asır önce nelerin yaşandığını, niçin ve nasıl bir istiklal mücadelesinin yapıldığını anlatmaktır. Bize düşen, Çanakkale'deki direniş ve diriliş ruhunu diri tutmak; fikir ve sanatın, kültür ve hayatın her alanına yaymak, dantel gibi işlemek ve gelecek kuşaklarımızı bu ruhla yetiştirmektir.

Asırlarca, birlik ve beraberliğin tesisi ve toplum içinde kardeşlik ruhunun canlı tutulmasıyla bugünlere gelinmiştir. Bundan sonra da bu birlik ve beraberliğin güçlendirilmesiyle yarınlarımız, hiç kuşkusuz bugünlerimizden de daha güzel ve aydınlık olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 105. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu aziz vatan uğrunda canlarını feda eden tüm kahraman şehitlerimizi ve en son İdlib'te göğüslerini siper ederek şehit olan kahramanlarımızı rahmet, minnet ve şükranla anıyor, saygılar sunuyorum.

Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.