HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Sayın Bilal GÜR´ün 2018-2019 Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Müdürümüz Sayın Bilal GÜR´ün 2018-2019 Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

             Gelişen ve değişen çağa ayak uydurmak, milli ve yerli unsurlarla birlikte evrensel olarak söz sahibi olabilmek için kalkınma odaklı bütün milletlerin en önemli yol haritası eğitimden geçer. Dolayısıyla yeni eğitim-öğretim yılının açılışıyla esasında büyük başarılara imza atacak bir milletin yetiştirilmesine atılan yeni bir adıma iştirak ediyoruz.

Kıymetli Velilerimiz; 

Eğitim hem çok yönlü ilerleyen hem de birçok faktörü etkileyen kapsamlı bir süreçtir. Bu süreçte çocuklarımız için evdeki aileleri olarak sizler, okuldaki aileleri olarak bizler elimizden gelenin en iyisini yapmak adına bu eğitim-öğretim yılında da yepyeni bir başlangıç yapıyoruz. Başlangıcını yaptığımız bu süreçte “hepimiz” olabilmek için, işbirliğimizle tek bir çocuğumuzu dahi geride bırakmadan, gerektiği zaman acılarımızı paylaşarak; her çocuğumuzun hayatında kendi mutluluğunu yaratmasına vesile olmak ve bu mutluluğu çoğaltmak için hep birlikte çalışmaya başlamanın heyecanını paylaşıyoruz.

Her zaman kendimi de tanıtmakla gurur duyduğum öğretmenlik mesleği, ülkemizin geleceğini yönlendirmek ve şimdiki zamanı farkında kılmak adına en çok sorumluluk alan görevleri yüklenmiştir. Değerli Meslektaşlarım, bu sorumluluğu birlikte yüklenmeye, yetiştirdiğimiz nesil ile tarihe atacağınız imzanıza kalem olmaya, kâğıt olmaya, ortak olmaya her zaman hazırız. Her ne gerekiyorsa bilin ki Devletimiz bütün imkânlarıyla biz eğitimcilerin yanında ve destekçisidir. O yüzden bu önemli görevde lütfen kendinizi yalnız hissetmeyiniz. Biz eğitimciler çok büyük ve çok güçlü bir aileyiz. Çocuklarımızı umutlu ve mutlu yetiştirmemiz ülkemizin yarınları için çok kıymetli bir vazifedir. İşimiz de gücümüz de heyecanla gözlerimizin içine bakan masum evlatlarımızın gözlerindeki ışıltı, yüreklerindeki merhamet ve zihinlerindeki aydınlık olabilmektir.

Sevgili öğrencilerim; 

Yaz tatilinin ardından adım attığınız eğitim öğretim yılı başlangıcında sizlerle beraber yürümek ve her ne şekilde ihtiyaç hissederseniz yanınızda olmak için buradayız. Siz bizim en büyük umudumuz, hem bugünlerin, hem yarınların kahramanlarısınız. Kahraman olmak zordur, o yüzden en önemli görevimiz çalışmaktır. Vatanımız için, müreffeh yarınlarımız için çalışmalı ve mutluluğumuzu birlikte inşa etmeliyiz. Bu süreçte inandığımız değerlerden, hayallerden ve ideallerimizden taviz vermeden çalışmalıyız. Çok hayal kurmalıyız, ufkumuzu geniş tutmalıyız. Unutmayalım ki bugünün gerçekleri, dünün hayalleridir. Düşünün, arayışta olun, çalışın, keşfedin, uygulayın ve her zaman çok yönlü olarak kendinizi geliştirecek her ne varsa istekli olun. Başarının en önemli anahtarı vazgeçmemek ve sürekli yeni yollar keşfetmeye çalışmaktır. Keşfedeceğiniz yollara ışık tutmaya her zaman hazırız. Pırıl pırıl gözlerinizden öperim.

Hakkâri İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; 339 okul, 2818 öğretmen, 68.924 öğrenciyle ve uzman yönetici kadrosuyla ve ilk günkü heyecanımızı paylaşan eğitim ailemizin her bir ferdiyle birlikte 2018-2019 eğitim öğretim yılının sağlık, mutluluk ve huzurla çalışacağımız bir yıl olmasını temenni ediyorum.

 

       Bilal GÜR

İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.