HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Muhtarlarımız, 'Aile Okulu'muzda

Muhtarlarımız, 'Aile Okulu'muzda

İl Müdürlüğümüz tarafından, Aile Okulu Projesi kapsamında; İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, Şube Müdürümüz Sayın Oktay Kızılkaya, HEM Müdürümüz Sayın Nazif Tatlı, Hakkari Gazeteciler Başkanı Sayın Hakan Taş ve basın temsilcilerinin katılımlarıyla Hakkari Halk Eğitimi Merkezi'mizde muhtarlara yönelik kurs düzenlendi.   

Emine Erdoğan Hanımefendinin, 12 Ağustos 2022'de katıldığı açılış töreniyle Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından ailelerin farklı eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi amacıyla başlatılan Aile Okulu projesi kapsamında, Hakkari'de 7 bin aileye ulaşıldı.

Anne babalara sosyal beceri, aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre ve ilk yardımın da aralarında bulunduğu 14 farklı konuda çok yönlü destek sağlanan projenin eğitimleri, 81 ilde bulunan 1000 halk eğitimi merkezinde gerçekleştiriliyor.

Eğitim içeriği sürekli güncellenen ve farklı kesimlerden birçok kişiye ulaştırılan eğitimlere muhtarlar da dâhil edildi. Aile Okulu projesiyle belirlenen 14 alanda Türkiye'nin dört bir yanında muhtarlara dersler veriliyor.

Aile Okulu Projesi'nin kapsamı hakkında Halk Eğitimi Merkezi'mizde muhtarlara yönelik düzenlenen kursta konuşan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür: "Ailelerimize dokunan, onlara okul hizmeti veren, aile iletişiminin tıkanan kanallarını açmalarında rehberlik eden, çocuklarla iletişimi desteklemeye çalışan ve aynı zamanda kültürel, ahlaki değerlerimizi de hatırlatan, teknoloji ve madde bağımlılığı gibi konulardaki mücadelemizin de önemli bir unsuru olan "Aile Okulu" projesine, Milli Eğitim Bakanlığımız ve İçişleri Bakanlığı ile yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde, muhtarlarımız da dâhil edildi. Muhtarlarımız, görev bölgelerinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması, sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında birer gönüllü elçi olarak devlet ve millet arasında köprü vazifesini yerine getiriyorlar. Biz de Sayın Bakanımızın talimatlarıyla onların temsil güçlerini destekleyecek, aileleriyle iletişimini güçlendirecek eğitimler hazırladık. Muhtarlarımız vasıtasıyla daha fazla ailemize ulaşacağız. "Aile Okulu" projemizi katılım göstererek renklendiren değerli muhtarlarımıza ve onları verdikleri eğitimlerle destekleyen kıymetli eğitimcilerimize teşekkür ediyorum," dedi. Kurs daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz İlkyardım Merkezi Mesul Müdürü ve İlk Yardım Eğitmenimiz Abdullah Kaval tarafından verilen ilk yardım eğitimi ile devam etti. 

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

17-01-202317-01-202317-01-202317-01-202317-01-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.