HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere ‘’Okul Sütü’’ Dağıtımı

Okul öncesi ve ilkokul çağındaki öğrencilere süt içme ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak amacıyla Türkiye genelinde yürütülen Okul Sütü Programı, Hakkâri´de de uygulanmaya başlandı.
Öğrencilere ‘’Okul Sütü’’ Dağıtımı

Uygulama kapsamında Şehit Selahattin İlköğretim Okulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN, burada öğrenim gören öğrencilere okul sütü dağıttı. Öğrencileri sütün faydaları hakkında bilgilendiren KURTARAN, il genelinde 30 bin öğrenciye okul sütü dağıtacaklarını ifade etti. Haftanın 3 günü öğrencilere süt ikramında bulunulacağını belirten KURTARAN; ikinci yarıyılın başlamasıyla birlikte tüm resmi ve özel okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine süt dağıtmaya başladıklarını söyledi. İlimizde velilerin izinleri doğrultusunda öğrencilere okul sütü dağıtılıyor. Bu uygulamayla okul öncesi ve ilkokuldaki öğrencilerimize süt içme alışkanlığı kazandırılacak, dengeli beslenmelerine katkıda bulunulacak, sağlıklı büyüme ve gelişimleri sağlanacaktır" dedi.

okulsutu

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.