HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimizin Karne Heyecanı!

Öğrencilerimizin Karne Heyecanı!

             2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı 1.yarıyılın sona ermesiyle birlikte ilimiz genelinde toplam 74 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından  23 Nisan İlkokulu/Ortaokulunda  düzenlenen karne dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN, şube müdürü  Ayhan TURGUT,öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Törende bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN,  2015-2016 eğitim ve öğretim yılı 1.yarıyılın  sona ermesiyle binlerce öğrencinin karnesini alarak 15 günlük bir tatil dönemine girdiğini söyledi.

Mahmut KURTARAN, “Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma, kararlılık ve kendine güven önemlidir. Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarıya ulaşılabilir.Bizler de başarıya ulaşmak adına tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte özveri ile çalışarak yorucu bir süreç geçirdik. Ve böylece bir dönemin daha sonuna geldik. Yorucu ve yoğun geçen bir yılın ardından heyecanla beklenen karne gününde ben de sizlerle aynı heyecanı paylaşmanın gururunu ve onurunu yaşamaktayım.Sevgili Öğrencilerimiz de bir dönem boyunca çok çalışarak yoruldular ve uzun bir tatili hak ettiler. Fakat başarılı olmak sadece akademik anlamda belli bir seviyeye ulaşmak değildir; sporda, sanatta ve kültürel alanda gösterdiğiniz her türlü kazanımlarınız da başarılı olmanın bir başka biçimidir. Tatiller, dinlenmenin hak edildiği dönemlerdir. Ancak tatiller sadece boş vakit geçirmek olarak anlaşılmamalıdır. Elbette yorucu bir dönemin sonunda dinlenmeyi hak ettiniz. Fakat bu süre zarfında kitap okuyarak zihninizi zinde tutabilirsiniz. Dönem arası sizler için bir fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğinizden eminim.”  dedi.

Velilere de hitap eden Müdürümüz Mahmut KURTARAN; karne, öğrencilerin okuldaki durumlarını gösteren bir belgeden başka bir şey değildir. Bu bilinçle çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken, onların kişiliklerini zedeleyici ve özgüvenlerini yitirmelerine yol açan suçlamalardan kaçınmalıyız. Çocuklarımızın başarısında olduğu kadar başarısızlığında da kendimize düşen bir pay vardır. Burada önemli olan suçlu aramak değil sorunu aile sıcaklığı içinde krize dönüştürmeden çözebilmektir.

             İl genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasına destek veren İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine, Okul Müdürü ve Müdür Yardımcılarımıza,  öğretmenlerimize, eğitim personellerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum. 2015-2016 eğitim-öğretim yılının II. Döneminde sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak tekrar buluşmak dileklerimle tüm öğrencilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza, ailesi ve sevdikleriyle beraber keyifle geçecek bir yarıyıl tatili diliyorum.dedi. Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN daha sonra çocuklara, velilerle birlikte karnelerini vererek çikolata hediye etti.

22-01-201622-01-201622-01-201622-01-201622-01-2016
22-01-2016

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.