HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerin Karne Heyecanı

  2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılının sona ermesiyle birlikte ilimiz genelinde 430 okulda toplam 74 bin öğrenci karne heyecanı yaşadı.
Öğrencilerin Karne Heyecanı

           İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine Hakkâri Vali Vekili Cumhur DURAN, Vali Yardımcısı Mehmet Emin TAŞÇI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN, şube müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velileri katıldı.

 

Törende bir konuşma yapan Vali Vekili Cumhur DURAN,  2014-2015 eğitim ve öğretim yılının sona ermesiyle birlikte binlerce öğrencinin karnesini alarak yaklaşık 3 aylık bir tatil dönemine girdiğini söyledi.

 

DURAN, “Öğretmen arkadaşlarımız 2014-2015 eğitim öğretim yılının genel bir değerlendirmesini yapmak için Temmuz ayının başlarına kadar görevlerine devam edecekler. Daha sonra onlar da yaklaşık 2 aylık bir tatilden sonra tekrar görevlerinin başına gelecekler. Devlet olarak Türkiye’nin her ilinde olan imkânları, adil ölçülerde öğrencilere ve velilere sunmaya çalışıyoruz. Biliyorum ki ve inanıyorum ki her veli için çocuğu çok önemli ve değerlidir. Çocuklarınız sizin için ne kadar önemli ise bizim içinde o kadar önemlidir. Ben de bir veli olarak aynı zamanda şunu çok iyi anladım ki, bir anne baba için hayatının belki olmazsa olmazı çocuğunun eğitimi ve belli bir noktaya gelebilmesidir. Çocukların eğitimi ve gelişimi ile alakalı bu güne kadar öğretmen arkadaşlarımın, okul idaresinin, Milli Eğitim Müdürlüğünün ve devletin sunmuş olduğu bütün imkânlardan dolayı ben teşekkür ediyorum. Bu çocuklar bundan çok daha iyisine ve güzeline layık. Sizlerin de katkılarıyla ben ümit ediyorum ki çok daha güzel yerlere geleceklerdir. Şimdiden çocuklarımızın geleceği ve ufku açık olsun. Ben bütün öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” şeklinde konuştu.

 

İl Mili Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN ise, il genelinde 430 okulda yaklaşık 74.000 öğrenci ve 4.000 öğretmenin yaz tatiline girdiğini belirtti. Öğrenci ve öğretmenlere huzurlu bir tatil dileyen KURTARAN, “Tatil hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz için bir sonra ki döneme de hazırlıktır. Her ne kadar kamuoyunda en çok tatil yapan kamu görevlisi olarak öğretmenler biliniyorsa da bu böyle değil. Çünkü gerçekten öğretmenler kanuni resmi tatillerinde bile bir sonraki eğitim öğretim yılı için hazırlıklar yapıyorlar. Tüm öğrenci ve öğretmenlerimize güzel ve huzurlu bir tatil diliyorum” dedi.

           Ardından Vali Vekili Cumhur DURAN, Vali Yardımcısı Mehmet Emin TAŞÇI, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN ve beraberindeki öğretmenler, öğrencilere karne dağıttılar.

 

karnekarnekarnekarnekarnekarnekarnekarnekarnekarnekarne

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.