HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Akademi Seminerlerine Devam Ediyoruz

Öğretmen Akademi Seminerlerine Devam Ediyoruz

Valiliğimizin himayelerinde, Müdürlüğümüzün başlatmış olduğu," Her Ev Bir Okul' projesi kapsamında, ilimizdeki öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerini desteklemek amacıyla "Yeni Eğitim Anlayışında Ölçme ve Değerlendirme ile 21.Yüzyıl Öğretmenleri ve Öğretmenlik Mesleği" konularında, Prof. Dr. Levent ERASLAN, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nden Profesör Dr. Sabri Sidekli ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nden Profesör Dr. Emre Ünal  tarafından, Hakkari Kültür Merkezi Salonu'nda, seminer verildi.

Valimiz/Belediye Başkan Vekili Sayın İdris Akbıyık'ın teşrifleriyle, İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, İl Kültür ve Turizm Müdürü İdris Ağacanoğlu, Şube Müdürlerimizden Oktay Kızılkaya ve Sabah Saklı'nın katıldığı seminere, öğretmenlerimiz yoğun katılım gösterdi.

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür:" Salgın döneminde tüm dünyada eğitim-öğretim faaliyetleri daha çok çevrim içi olma eğilimine girdi. Bu süreçte eğitim uygulamaları da dijitalleşerek bu sürece uyum sağladı. Bu uygulamaları kullanabilen öğretmenler değişime daha kolay uyum sağlayabildiler. Bizler de ilimizde bu sürece çok iyi uyum sağlayarak, Sayın Valimizin liderliğinde güzel başarı hikayeleri yazdık. Bu bağlamda, her fırsatta eğitim birinci önceliğimdir, diyerek, eğitime ve camiamıza olan desteğini yineleyen Sayın Valimize; sunumlarıyla "Her Ev Bir Okul" projemizin ana unsuru olan öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerini desteklemeye sundukları katkılar için hocalarımıza ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum," dedi.

 

Akabinde hitaplarını gerçekleştiren Valimiz Sayın İdris Akbıyık şunları söyledi:" Hakkâri gibi güzide şehirde, bu toprakların hamuruna işlemiş kadim bir adap ve ahlak anlayışı ile hepimiz aynı amaç ve hedef doğrultusunda, birbirimize kenetlenerek, büyük bir uyumla, güzide kentimizi her geçen gün daha da ileriye taşıyacak, kentimizde bulunan herkesin yaşam kalitesini arttıracak, her bir ferdinin güven içerisinde yaşamasını ve daha çok gülümsemesini sağlayacak hizmetler sunmaya çalışıyoruz. İlimize geldiğimiz ilk günden itibaren, Hakkari'nin eğitim öğretimdeki başarı çıtasını üst sıralara yükseltmek ve nitelikli bir nesil inşa etmek için eğitimi öncelikli meselemiz olarak gördük. Bu minvalde ortaya koyduğumuz; "Bir Kitap Bir İnsan", "Her Ev Bir Okul", "Sağlıklı Gelecek Sporla Gelecek" ve "Her Çocuk Bir Etkinlik" gibi projelerle, öğretmenlerimiz sahada güzel hikâyeler yazıyorlar. Kentte gündemin eğitim olması için çaba sarf ediyoruz. Bu da başarıya yansıyor. Bunu verilen emeklerin, birlikteliğin, gayretin sonucu olarak görüyoruz," diyerek, seminerde sunumlarını gerçekleştiren öğretim üyelerine plaket takdim etti ve katılım gösteren öğretmenlere de ilin eğitimine sundukları gayretler için teşekkür etti.

(Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

09-12-202109-12-202109-12-202109-12-202109-12-202109-12-202109-12-202109-12-202109-12-202109-12-2021

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.