HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimiz Onuruna Yemek Programı Düzenlendi

Öğretmenlerimiz Onuruna Yemek Programı Düzenlendi

Müdürlüğümüz tarafından, "24 Kasım Öğretmenler Günü" münasebetiyle, öğretmenler onuruna yemek programı düzenlendi. Hakkâri Öğretmenevi'nde verilen yemeğe; Valimiz Sayın İdris Akbıyık, İl Protokolü, kurum / okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, salona gelişinde, ev sahibi ilk olarak masaları dolaştı ve davetli tüm öğretmenlerle selamlaştı.

Yemekte bir konuşma yapan İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür: "Her zaman camiamızın yanında olan eğitim sevdalısı Sayın Valimize ve aramızda olan çok değerli protokol üyelerine, Hakkari Eğitim Ailesi adına şükranlarımı sunuyorum." dedi. Akabinde, öğretmenlik mesleği ile ilgili anlamlı ve rol model olan bir öğretmenin yaşam hikayesini dile getiren Sayın İl Müdürümüz: "Her öğretmenin, öğretmenlik hayatında bir yaşam hikayesi vardır. Yaşam hikayeleri içerisinde en anlamlılarını yaşayan öğretmenlerdir. Çünkü öğretmenler özel ve kutsal bir mesleği icra ediyorlar. Biz insanın yüreklerine dokunan bir mesleğin mensuplarıyız. Ülkelerin kaderlerini belirlemek ve güzelliklerine vesile olmak aslında bize verilen büyük bir şans ve hepimiz mesleğimizin öneminin bilincinde olmalıyız. Bu vesile ile tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü tebrik ederim," şeklinde konuştu.

Akabinde öğretmenlere hitap eden Valimiz Sayın İdris Akbıyık ise, 24 Kasım öğretmenler gününü canı gönülden kutladığını belirterek: "Fedakârlık gerektiren ve peygamberlik mesleğini icra eden bir camia ile bugün birlikte olduğum için mutluyum. Eğitimde kalitesini sürekli artıran ilimiz, bundan sonraki dönemde, gelişimini ve eğitim alanındaki hedeflerine ulaşmadaki kararlılığını, tüm paydaşların katılımıyla sürdürecektir. Kentte gündemin eğitim olması için çaba sarf ediyoruz. Bu da başarıya yansıyor. Hakkâri'de 26 öğrencimiz, tıp fakültesini kazandı. Diğer fakültelere yerleşen birçok öğrencimiz oldu.600 öğretmenimizi projeler kapsamında, Avrupa'ya gönderdik. Tarihi başarılar var, her alanda. Bunu verilen emeklerin, birlikteliğin, gayretin sonucu olarak görüyoruz. İlimizi, eğitimde bir adım daha öteye çıkarma hedefimize tabi ki eğitim anlayışımızın en önemli unsuru olarak gördüğüm, siz değerli öğretmenlerimizin özverili çalışmalarıyla ulaştık. Hepinize gayretleriniz için teşekkür ederim. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görev uğruna şehit olmuş ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, sizlere başarılı ve huzurlu bir meslek hayatı temenni ediyor, öğretmenler gününüzü kutluyorum." dedi.

Programda İl Müdürümüz, Sayın Valimize, eğitim ve camiamıza olan desteklerinden ötürü, ahşap kabartma üzerine Sayın Valimizin portresinin çizilmiş olduğu bir hediye takdiminde bulundu.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

23-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-202223-11-2022

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.