HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Bazlı Bütçe Harcama İşlemleri Toplantısı

Okul Bazlı Bütçe Harcama İşlemleri Toplantısı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR başkanlığında, Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'ne bağlı anaokul, ilkokul ve ortaokul müdürlerine "Okul Bazlı Bütçe Harcama İşlemleri" konulu bilgilendirme semineri verildi.

Okul bazlı bütçe uygulama sisteminin daha işlevsel hale getirilmesi, ihtiyaç ve taleplerin yerinde ve zamanında karşılanması ile kaynakların yerinde ve verimli kullanılması için  anaokulu, ilkokul ve ortaokul müdürlükleri adına gönderilen ödeneklerin, okul müdürlüklerince nasıl harcanacağı ile ilgili  uygulamalı olarak görüşüldüğü bilgilendirme seminerine; Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Fahrettin Çelik, şube müdürlerimiz ve ilgili bölüm şefi katıldı.

Bilgilendirme seminerinde sunu eşliğinde konuşan İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür: "Bakanlığımız, anaokulu, ilkokul ve ortaokullarımıza da gerekli bütçe desteğini sağlayarak her okulun artık kendi ihtiyaçlarının belirlenmesi konusunda inisiyatif almasını istiyor. Bizler de yerelde, "Okul Bazlı Bütçe Uygulama Sisteminin daha işlevsel hale getirilmesi, Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarımızın ihtiyaç ve taleplerinin yerinde ve zamanında karşılanması, kaynakların ihtiyaç bazında daha etkin ve verimli kullanımının sağlanması, tasarruf tedbirlerinin uygulanabilmesi ve okul yöneticilerinin yetki ve sorumluluklarının arttırılması amacıyla Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce belirlenen harcama kalemlerindeki ödeneklerle ilgili bir bilgilendirme toplantısı düzenledik. Bu düzenleme ile okullarımız, çok daha güçlü olacaktır. Hayırlı olsun," dedi.

(Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

30-07-202230-07-202230-07-202230-07-2022

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.