HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Güvenliği Toplantısı

Okul Güvenliği Toplantısı

Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda, çocuklarımızın güvenli bir şekilde okula gitmeleri ve eğitimlerini huzur içinde sürdürebilmeleri için alınacak güvenlik tedbirleri konuşuldu.

Toplantıya başkanlık eden Vali ve Belediye Başkan Vekili Sayın Ali Çelik, çocuklarımızın, evlerinden güvenli ve sağlıklı şekilde çıkıp dönmesini sağlamak ve bulundukları ortamda huzur içinde eğitim öğretim görmeleri için bir arada bulunduklarını söyledi.

 Evlatlarımızın, eğitim alanlarında huzurlu olmalarının temel şartının, alınan güvenlik tedbirleri olduğunu belirten Sayın Çelik, taşımalı sistemde, herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğinin altını çizdi. Hiçbir kuralın, eziyet etmek için getirilmediğini, aksine insan hayatını korumaya yönelik olduğuna dikkati çeken Sayın Valimiz, şunları kaydetti:

 "Taşımalı sistemde görev almaya talip olan herkes o şartları yerine getirmek zorunda. Nedeni, benim mutlu olmam için değil, o arabada yolculuk yapacak yavrularımızın, çocuklarımızın sağlıkla, huzurla okullarına ulaşmasıdır. Okul müdürlerimiz ve okul aile birliklerimiz de bu işin parçası olmalı. Servis denetimleri ve servislerin şartlara uygun olmasının sağlanması en büyük önceliğimiz olmalı. Okul önlerindeki özellikle belli yaş grubundaki çocuklarımızın, gençlerimizin istenmeyen davranışlarını engellemek için hem nasihat edeceğiz hem ağabeylik edeceğiz hem de yanlış yapan olursa onlara ikazlarımızı yasal boyutta uyarılara dönüştüreceğiz. Burada da yine muhtarlara büyük görevler düşüyor. Kolluk birimleriyle iş birliği içinde olursanız daha iyi sonuç almış oluruz," dedi.

İş Yeri Sağlığı ve Güvenliği Birim Sorumlusu Şube Müdürümüz Sayın Oktay Kızılkaya da yaptığı sunumda, çocukları güvenli ortamda her türlü tehlikeden korumak için paydaş kurumlarla çalışmaların devam ettiğini aktardı. Bu kapsamda 18 bin 290 öğrencinin taşımasını yapan 2 bine yakın şoför ve personele trafik, iletişim, ihmal ve istismar konulu seminerler verildiğini ifade eden Kızılkaya: "Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz ve okullardaki rehberlik servislerimiz bağımlılık, ihmal, istismar, şiddet gibi konularda 1771 etkinlikle toplam 93 bin öğrenci, öğretmen ve veliye ulaşarak farkındalık oluşturmaya devam ediyorlar. Aynı zamanda, Millî Eğitim Bakanlığımız ile İçişleri Bakanlığı'nın yürüttüğü 'Bağımlılığa Birlikte Dur Diyelim' projesi kapsamında öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik eğitimlere devam ediliyor," ifadelerini kullandı.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Sayın Necip Çarıkcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Sayın İdris Yılmaz, muhtarlar, kurum amirleri, okul yöneticilerimiz ve okul aile birlikleri başkanlarımızın katıldığı toplantıda, katılımcıların sorun ve talepleri dinlendi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

09-09-202309-09-202309-09-202309-09-202309-09-202309-09-202309-09-202309-09-202309-09-202309-09-202309-09-202309-09-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.