HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleriyle Süreç Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Okul Müdürleriyle Süreç Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Kurum/okul müdürleri ile süreç değerlendirme toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün başkanlığında, il müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve eğitim kurumu yöneticilerimizin katılımlarıyla, Vali İdris Akbıyık İlk/ Ortaokulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Toplantıda, Şubat ayında, yine Sayın İl Müdürümüz başkanlığında gerçekleştirilen Müdürler Kurulu toplantısı kararlarına yönelik değerlendirmeler yapıldı.  

Sayın İl Müdürümüz konuşmalarına, deprem bölgesine yapılacak yardımların devam etmesinin önemine vurgu yaparak şunları dile getirdi: "El birliği içinde, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de yaralarımızı birlikte sarmak için kardeşliğin gereğini yapmaya devam edelim. Civanmert MEB AKUB ekibimiz ve mobil mutfak ekibimizin deprem bölgesinde yaptıkları çalışmalar, yine okullarımızın cansiparane yardımları ile ilimiz adına gururlandık. PDR ve özel eğitim öğretmenlerimiz, afet bölgesindeki çocuklarımızın yanlarında yer almaya devam ediyorlar. Deprem bölgesinden ilimize gelen çocuklar için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Öğretmen, öğrenci ve velilerimize yönelik psikososyal destek eylem planına göre çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu süreci iyi yöneten eğitim ailemizin tüm fertlerine teşekkür ediyorum," dedi.

Ayrıca ilimize yeni atanan müfettişlerimizin de göreve başladığını belirten Sayın İl Müdürümüz, ilimize hayırlı olsun diyerek kendilerine çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diledi. Kurum ve okullarımızda yapılacak rehberlik ve denetimlerde, kontrol ve takibin önemine değinerek: "Okullarımızı, ilk olarak rehberlik amaçlı ziyaret edip eğitim öğretim süreçlerinin yönetimini gözden geçireceklerdir. Özellikle Sayın Valimizin himayelerinde yürüttüğümüz; 'Bir Kitap Bir İnsan' ve 'Her Ev Bir Okul' gibi yerel ve ulusal çaptaki projelerde gelinen aşama, katedilen mesafe ve bunlara yönelik yaptığınız çalışmaları da kontrol edeceklerdir. Sayın Valimizin riyasetinde, yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizle birlikte yeni başarı hikayelerine imza atmak için kendimizi her gün yenileyerek, ilimizdeki eğitim kalitesini üst seviyelere çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde daha fazla çalışacağız," diyerek sözlerini tamamladı. Toplantı, okul müdürlerinin kurumlarıyla ilgili taleplerini iletmeleri ve başarı temennileriyle sona erdi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

15-03-202315-03-202315-03-202315-03-202315-03-202315-03-202315-03-202315-03-202315-03-202315-03-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.