HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Trafik Bilincinin Kazandırılması Eğitimleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

        Hakkari’de trafik bilinci kazandırmak amacıyla tanıtım toplantısı düzenlendi.  
Okul Öncesi ve İlkokul Öğrencilerine Yönelik Trafik Bilincinin Kazandırılması Eğitimleri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) ve Türkiye Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) iş birliği ile trafik bilinci kazandırma amacıyla imzalanan eğitim protokolünün tanıtım toplantısı yapıldı. Protokol kapsamında okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine trafik ve çevre yetkilileri tarafından eğitim verilecek.

 

Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda yapılan toplantıya, Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Erol Hanlıgil,okul öncesi ve ilkokul kurum müdür ve öğretmenleri,MTSK yetkilileri katıldı.

 

Okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinin bilinçlendirilmesi amacıyla bir araya geldiklerini belirten Milli Eğitim Şube Müdürü Erol Hanlıgil,"Bu protokolün ana amacı her yıl meydana gelen binlerce kazanın önlenmesi ve bu kaza sonucunda meydana gelen can kayıplarının azaltılması için milli bilinç uyandırmaktır. Çocuklar mutlaka küçük yaşta eğitilmelidirler. Bu yaşlarda işlenmeye, her türlü bilgiyle donatılmaya elverişlidirler. Zaman geçip de büyüdükçe eğitilmeleri zorlaşır mantığıyla ilimizdeki tüm okul öncesi ve ilköğretim okullarında öğrenim gören evlatlarımızı küçük yaştan itibaren bilinçlendirmek, bilgili, duyarlı bir nesil yetiştirmek için çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız" dedi.

 

Bir yıl içerisinde tüm öğrencilere eğitim verileceğini vurgulayan Özel Öğretim Kurumlarından Sorumlu İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Erol Hanlıgil,"Özel öğretim kurumları, genel müdürlüğümüz ile TÜSEKON arasında imzalanarak yürürlüğe giren okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik bilincinin kazandırılması eğitim protokolünün tanıtım toplantısı için bir araya geldik.Sürücü kursu yöneticileri tarafından trafik ve çevre bilinci kazandırmak üzere trafik ve çevre hocaları kanalıyla ilimizde bulunan okulöncesi ve ilkokul öğrencilerine bu eğitimi nitelikli bir biçimde vermeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

27-03-201727-03-2017

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.