HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Ve Kurum İnşaatlarımızın Denetimi Yapıldı

Millî Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN, Milli Eğitim Şube Müdürleri Ayhan TURGUT, Abdulmecit  YILMAZ ve kurumumuzun teknik elemanları ile birlikte yapımı devam eden okul/kurum inşaatlarını denetledi. İlimiz merkezinde yapımı tamamlanan Rehberlik Araştırma Merkezi´ni, inşaatı devam eden Öğretmenevi ve Atatürk Lisesi ile Şehit Selahattin İlk/Ortaokulunda Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yaptırılan Z Tipi Kütüphaneyi ziyaret edip yetkililerden bilgi aldı.
Okul Ve Kurum İnşaatlarımızın Denetimi Yapıldı

Müdürümüz Mahmut KURTARAN yüklenicilerden, işleri süreleri içerisinde teslim etmeleri için yoğun bir çaba içerisine girmelerini istedi. Şu an itibariyle ilimiz genelinde 772 derslik, 2720 öğrenci kapasiteli pansiyon binaları, 2 halk eğitim merkezi, 1 öğretmenevi, 98 lojman, 1 rehberlik araştırma merkezi ve 3 spor salonu inşaatlarının devam ettiğini, süresi içinde tamamlanıp teslim edilmeyen işlerden dolayı hem yüklenicilerin yasal cezalara maruz kalacaklarını hem de öğrencilerimizin büyük mağduriyet yaşayacaklarını bunun da ilimiz eğitimini olumsuz etkileyeceğini söyledi. Mağduriyetlerin yaşanmaması için yüklenici firmaların gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğini ve bu süreçte denetimlerin aktif bir şekilde devam edeceğini belirtti.

 

denetimdenetimdenetimdenetimdenetimdenetimdenetimdenetimdenetimdenetimdenetimdenetimdenetim

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.