HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullara görevlendirilen güvenlik görevlileriyle bir toplantı yapıldı.

         Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, İŞKUR kapsamında okullara görevlendirilen “Güvenlik Görevlileri” ile görevleri esnasında uymaları gereken usul ve esasları ile ilgili bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya,İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR, Müdür yardımcıları Ali KORKMAZ, Mustafa KAHRAMAN ve İl Emniyet Müdürlüğünde görevli emniyet amiri Gürkan DEMİRKAN, Komiser Gülcan AKPINAR, Polis memurları Atakan ÖZATA ve Ömer KUBİLAY katıldı.
Okullara görevlendirilen güvenlik görevlileriyle bir toplantı yapıldı.

         Toplantıda bir konuşma yapan, İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal GÜR, İç İşleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği okullarda güvenlik görevlileri görevlendirilmesinin, son derece yerinde bir uygulama olduğunu dile getirdi. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyorum. Emniyet müdürlüğünüz ile koordineli çalışarak okullarımızda sorunlar yaşanmadan güven içerisinde eğitim ve öğretim yılımızı tamamlayacağız. Sizlerin görev anlayışıyla belki de yaşanabilecek muhtemel olayı önceden sezip tedbir almanız daha büyük olayları engellemiş olacaktır. Bizim için yaptığınız görev çok önemlidir. Üstelik sizler okullarımıza gelen insanlar için ilk kişilersiniz. Sizlerin tavırları onlar üzerinde olumlu ise okula olumlu yansıyacak, olumsuzsa olumsuz yansıyacaktır. Onun için sizlerin giyimi, kuşamı, tavrı bizler için önem arz ediyor.  Şimdiden yapacağınız görevlerde hepinize başarılar diliyorum.”  Şeklinde sözlerini tamamladı.

         Emniyet Müdürülüğünde polis memurları Gürkan Demirkan da yaptığı konuşmada,” Öncelikli olarak yeni göreviniz hayırlı olsun. Çok önemli görev icra ediyorsunuz. Çünkü burada çocuklarımızın güvenliği söz konusudur. Ayrıca sizler saygın görevler yapıyorsunuz. Yaptığınız görevin farkına varırsanız, saygınlığınız da artar. Görev alanınızda eğer bir problem görürseniz öncelikli olarak okulunuzun görevli polisine, gerekirse, bizi olaydan haberdar ediniz. Sizler kamu görevlisiniz. Görev anlayışınızı bu minvalde yapınız. Giyim kuşamınıza azami dikkat etmelisiniz. Sizlerin görev bilinci, iş ahlakı,olaya hâkimiyetiniz okullarımızda huzurlu ve güvenli ortam sağlayacaktır. Bizler her zaman yanınızdayız. Görevlerinizde başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı.

         İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Komiser Gülcan AKPINAR tarafından, özel güvenlikçi çalıştırılmasında dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili bir görsel sunum yapıldı.

         İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Güvenliği Uzmanı Şevket GÖZÜDOK da Okullar ve çevresinin daha güvenli hale getirilmesine yönelik “Özel Güvenlikçilerin Çalışma Talimatı” konusunda ve okullarımızın güvenlikle ilgili dikkat etmesi gereken hususlarla ilgili bir sunum yaptı.

         Toplantı sonunda, katılımcı kurumlara tereddüt edilen konularla ilgili sorular yöneltildi, gerekli açıklamalar yapılarak karşılıklı teşekkür edilerek toplantı sona erdi.

19-11-201819-11-201819-11-201819-11-201819-11-201819-11-201819-11-2018

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.