HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız Şimdi Daha Güvenli

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, okullarda aydınlatma,güvenlik personeli ve güvenlik kameralarının çalışmalarını tamamladıktan sonra şimdi de acil durum ekiplerinde görevli yönetici,öğretmen ve personellere yangın eğitimi ve ilkyardım kursları düzenliyor. 
Okullarımız Şimdi Daha Güvenli

Eğitim,çalışmalar ve sertifika dağıtım törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel DURGUN, İtfaiye Müdürü Bülent KESKIN, Sivil Savunma Uzmanı Oktay KIZILKAYA, İtfaiye Amiri ve acil durum ekiplerinde görevli kursiyerler  katıldı.

Kursun açılışında konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel DURGUN;  İş Sağlığı Güvenliği Kanununa göre okullarımızda mutlaka yangın eğitmeni ve ilkyardımcı bulundurulması gerekiyor. O nedenle Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, eğitim merkezimizde personelimizi belirli bir program dâhilinde kurslardan geçiriyor ve başarılı olanlara sertifikalarını veriyoruz. Düzenlediğimiz ve düzenleyeceğimiz kurslara, kursiyer olarak katılan yönetici,öğretmen ve personellerden başarılı olanlar arasından her okulumuzda en az iki yangın eğitmeni ve ilk yardımcı görevlendirilecek ve bunlar kendi çalıştıkları okulların eğitmenleri olacaklardır.Bu kursların sonunda olası bir kazada ilk müdahaleyi yine her okulun kendi eğitmeni yapacak ve yaşanabilecek olumsuzlukların zararlarını en aza indirmeye yardımcı olacaklardır.Nasıl ki Beyaz Bayrak Projesi ile okullarımız yarışarak ödül kazanmaya çalışıyorsa, artık bize ait bir proje olan " Güvenli Okul Projesi"  ile Güvenli Okul ödülünü  almak için de yarışacaklardır.
     Sivil Savunma Uzmanı/Yangın Eğitmeni
Oktay KIZILKAYA yangın anında yapılması gerekenler ve yangına müdahale konusunda kursiyerleri bilgilendirip, büyük ve küçük çaplı yangın durumunda nasıl hareket edileceğini teorik ve uygulamalı olarak anlattı. Yangın çeşitleri, söndürme teknikleri, söndürücüler ve yangın söndürme tüpleri hakkında bilgi sahibi olan personel, yangın söndürme tüplerini sırayla kullanarak uygulama yaptı.
Hakkari Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünün de katkılarıyla, bu eğitim ve  tatbikat sonucunda, personellerin aldığı kapsamlı eğitim ile karşılaşabileceği olası yangın ve kazalara karşı müdahalede bulunup, can ve mal kaybının engellenmesi hedefleniyor. Başarılı olan ilk kursiyerler, sertifikalarını Milli Eğitim Müdürü Sayın Veysel DURGUN, İtfaiye Müdürü Bülent KESKİN ve Sivil Savunma Uzmanı Oktay KIZILKAYA´dan  aldılar.

 

20-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-201820-03-2018

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.