HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımız, Tübitak Projeleri Konusunda Hakkari Üniversitesi İle İşbirliği Yapabilecek

10 Kasım 2014 Pazartesi günü, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Mustafa KAHRAMAN’ın başkanlığındaki proje ekibi ve Hakkâri Üniversitesi öğretim üyeleri, Hakkâri Fen Lisesi öğretmenlerini okullarında ziyaret etti. Toplantıda farklı branşlardan bir araya gelen öğretmenler, fikir alışverişinde bulundu.
Okullarımız, Tübitak Projeleri Konusunda Hakkari Üniversitesi İle İşbirliği Yapabilecek

Hakkâri Üniversitesi ile okullar arasında TÜBİTAK proje çalışmaları konusunda iş birliği yapılacağı ve okullardan, projelere bu yıl daha fazla katılımın beklendiği ifade edildi. Okul ayrımı yapılmadan ekip ruhu ile çalışarak ortak bir sinerji yaratılacağı söylendi. Küçük bir fikrin bile büyük projelerin ilham kaynağı olabileceği, bu anlamda her türlü fikrin öğretmenler tarafından dikkate alınması gerektiği vurgulandı. Proje konusunda danışman öğretmenlerin, öğrencilere rehber olacakları bildirildi. Toplantıdan sonra sınıf sınıf gezilerek projenin önemi konusunda öğrenciler ayrıca bilgilendirildi ve proje yapımı konusunda teşvik edildi. Her türlü araç ve gerecin üniversite yönetimi tarafından temin edileceği, kendileri tarafından temin edilememesi durumunda ortaklaşa çalışılan üniversitelerin imkânlarından yararlanılabileceğini ve öğrencilere rahat çalışma ortamı sunulacağı belirtildi.

TÜBİTAK projeleriyle ilgilenenler proje rehberi ve örneklerine www.projeyarismasi.org sitesinden ulaşılabilirler.

proje isbirliğiproje isbirliğiproje isbirliğiproje isbirliğiproje isbirliğiproje isbirliğiproje isbirliğiproje isbirliğiproje isbirliğiproje isbirliği

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.