HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullarımızda Sivil Savunma Ve Koruyucu Güvenlik Denetimleri

  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Birimi tarafından oluşturulan denetleme heyeti, okullarımızda denetim ve rehberlik faaliyetlerinde bulundu.
Okullarımızda Sivil Savunma Ve Koruyucu Güvenlik Denetimleri

            Okul ziyaretleri bağlamında öğrencilere mini deprem-yangın ve acil telefon numaraları hakkında uygulamalı tatbikatlar yaptırıldı. Bu çerçevede konuyla ilgili açıklama yapan Sivil Savunma Uzmanı Oktay KIZILKAYA; okullarımızda sivil savunma bilincinin oluştuğunu memnuniyetle müşahede etmekteyiz; özellikle ana sınıfları ziyaretlerimizde çocuklara sorulan mini mini sorulara kocaman doğru cevaplar verilmesi harika…

            Denetimde çatıdan kazan dairesine kadar binalar gezilmekte, görülen eksiklikler gerekçeleriyle beraber kurum müdürlerine anlatıldığında, kurum müdürlerinin imkanlar dahilinde telafi etmek için gönüllü çaba gösterdikleri görülmektedir.

             Müdürlüğümüz,  bir kısım okullarımıza güvenlik kamerası takılması için çalışmalarını bitirmek üzeredir. Yine ilkokul ve ortaokullarımızda yangın tüplerinin dolumunu yaptırmıştır.

            Amacımız, okul güvenliğini tehdit eden çevresel faktörleri ve alınması gereken önlemleri belirlemek, okullar için uygun olan bir okul güvenlik planı hazırlanmasında okul yönetimi, öğretmenler ve okulda görevli diğer personel ile işbirliği yapmak ve eşgüdümü sağlamak, okullarda yaşanabilecek olağanüstü durumlarda alınabilecek tedbirleri belirleyici çalışmalar yapmak. Okul müdürleri fiziksel güvenlik konularında ihtiyaç duydukları noktalarda velilerden de destek görebilmelidirler.Çünkü güvenli okul güvenli gelecek demektir.”Dedi

 

03-12-201503-12-201503-12-201503-12-2015

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.