HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Okulum Temiz Programı" Tanıtım Toplantısı yapıldı.Millî Eğitim Bakanlığı geçen haftalarda Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzunu yayınladı. Hakkâri Milli Eğitim Müdürlüğü bu kılavuza yönelik okul müdürleriyle Yeni Öğretmenevi Hizmet Binasında bir toplantı düzenledi.

Toplantıda her eğitim kurumun kılavuzdaki bu standartları uygulamaktan sorumlu olduğunu vurgulayan Milli Eğitim Müdürümüz Bilal GÜR; kılavuz, yeni dönemde okullarımıza rehberlik edecek, hijyen ve enfeksiyon konularında okulların kurumsal sorumluluklarını yerine getirmesi için sağlıklı bir rehber olacak. Koridorlar, öğretmenler odası, sınıflar, ıslak mekanlar, bahçe gibi hangi mekân olursa olsun TSE standartlarında olacak. Tedbirleri uygulayarak denetimden geçen okullara "Okulum Temiz Belgesi" verilecek. Kamuoyuna ve ailelere karşı sorumluluğumuz ve mesuliyetimizin farkında olarak bunun yerine getirilebilmesi için ihtiyaç duyulan her türlü desteğin okullara verileceğini kaydetti.

Öğrencilerin kişisel bakım ve becerilerinin önemli olduğunu belirten GÜR, bunun için okullarda bir uyum programı başlatacaklarını, çocuklara kişisel temizliğin önemi konusunda farkındalık sağlamak için içerikler verileceğini kaydetti.

"Kılavuz, kurumlara ve hizmetlere yönelik hazırlandı. Veliye, öğrenciye ve öğretmene yönelik özel, ayrı kılavuzlar da hazırlanacak." bilgisini veren müdürümüz Bilal GÜR, kılavuzun uygulamasında gösterecekleri çabalar için şimdiden okul müdürlerine, öğretmen, veli ve öğrencilere başarılar diledi. Ayrıca "Okulların açılması için her türlü hazırlığımızı çok yüksek bir dikkatle devam ettiriyoruz." açıklamasında bulundu.

12-08-202012-08-202012-08-202012-08-202012-08-202012-08-202012-08-202012-08-2020

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.