HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PISA'da İlimizi Temsil Edecekler

PISA'da İlimizi Temsil Edecekler

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR, PISA 2022 nihai uygulamasına katılacak olan Yüksekova Özel Kanıt Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi'nde incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür,15 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek, Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı, PISA 2022 Nihai Uygulamasına katılacak olan okulumuzun bilgisayar altyapısı ve PISA çalışmaları ile ilgili denetlemelerde bulunarak okul müdürü ve idarecilerden bilgi aldı. Ziyarette İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür'e; İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Atael ve Şube Müdürü Sayın Oktay Kızılkaya ve Hakkari Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürü Sayın Serdar Acar da eşlik etti.

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, konuyla ilgili şunları söyledi: Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı, olan PISA, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler halinde 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırma. PISA'nın temel amacı, öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgi ve becerileri günlük yaşamda kullanma becerisini ölçmek, ayrıca gençleri daha iyi tanımak, onların öğrenme isteklerini, derslerdeki performanslarını ve öğrenme ortamları ile ilgili tercihlerini daha açık bir biçimde ortaya koymak. PISA aynı zamanda, topluma katılımı da ölçüyor. Örgün eğitime devam eden 15 yaş grubundaki öğrencilerin; matematik okuryazarlığı, fen bilimleri okuryazarlığı ve okuma becerilerini de ölçüyor. Umuyor ve inanıyorum ki alnımızın akıyla bu işin üstesinden geleceğiz," dedi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

15-02-202215-02-202215-02-202215-02-202215-02-202215-02-2022

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.