HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyon Toplantısı Yapıldı

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyon Toplantısı Yapıldı

           

Bakanlığımız Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliğinin 12. maddesi gereğince, "Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Yürütme Komisyonu Toplantısı", İl Müdür Vekilimiz Sn. Fahrettin Çelik başkanlığında, RAM Toplantı Salonu'nda, 06.06.2022 tarihinde, saat 13.30'da gerçekleştirildi.

Toplantıya, İl ve İlçe Şube Müdürlerimiz, RAM Müdürümüz Sn. Necip Kızılkaya ve komisyon üyeleri katıldı.

İl Müdür Vekilimiz Sn. Fahrettin Çelik'in açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, 2023- 2024 eğitim- öğretim yılında rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerinde yapılan çalışmalar görüşüldü.

Gündem maddelerine ilişkin değerlendirmelerde bulunan İl Müdür Vekilimiz Sn. Fahrettin Çelik, yapılan bu toplantının çok önemli ve değerli olduğunu belirterek, komisyon üyelerine rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri alanında yapılan bütün çalışmaların sonuç haline getirilerek raporlanması gerektiğini belirtti. 

"Okul Yönetimine En Büyük Desteği Verecek Olanlar; Rehber Öğretmenlerimiz ve Psikolojik Danışmanlarımızdır."

Eğitim öğretim faaliyetlerinde rehberlik ve psikolojik danışman öğretmenlerimizin çok büyük öneme sahip olduklarını kaydeden Sn. Çelik, "İlimiz genelinde, her bir çocuğumuza dokunmak, sosyal, duygusal, akademik ve kariyer gelişimlerini desteklemek, onları takip etmek için yıl içerisinde, rehber öğretmenlerimiz, sürekli sahada oldular. Olası olaylara, önceden müdahale etme imkânı buldular. Olayları, krize dönüştürmeden önlemeli ve risk yönetmeliyiz. Çünkü risk yönetmek çok daha kolaydır. Biz öğretmenlerimize güveniyor ve onların düşüncelerini çok önemsiyoruz. Bu toplantıda alınacak kararların eğitim kalitemizi daha da artıracağına inanıyor, bu hafta sonu yapılacak YKS sınavında öğrencilerimize başarılar diliyorum. Bu düşüncelerle, özverili ve fedakârca çalışmalarınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum," ifadelerine yer verdi. Toplantı görüş ve öneriler ile son buldu.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler)

 

 

06-06-202406-06-202406-06-202406-06-202406-06-202406-06-2024 06-06-2024

 

 

 

 

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.