HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın İl Müdürümüz, Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Sayın İl Müdürümüz, Aday Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen "Aday Öğretmenlerin Uyum Eğitimi Semineri" ne; İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, Şube Müdürlerimiz; Sayın Sabah Saklı, Sayın Erol Hanlıgil, Sayın Oktay Kızılkaya ve aday öğretmenler katıldı.

Seminerde konuşan İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, bir öğretmenin anısından yola çıkarak anlattığı etkili bir hikayenin ardından, öğretmenlik mesleğinin sevgi, anlayış, fedakarlık temeline dayalı özel bir meslek olduğunu belirterek bu kutsal meslekte mesai kavramının olmadığına dikkati çekti.

Sayın İl Müdürümüz: "Öğretmenlik, okul dışında da etkileri olan sizlerin, öğrencilerinizle hayallerinizde ve rüyalarınızda bile buluştuğunuz bir yaşam şekli olacaktır. Yüreğine dokunamadığınızın beynine giremezsiniz. Öğretmenliğin kutsal yanını unutmadan, bugünkü heyecanınızı hiç yitirmeden mesleğinizi icra etmelisiniz. Çağımızın bütün bilimsel gelişmelerine kendimizi uydurmamız gerekiyor. Biz öğretmen olarak saygın yönümüzü; davranışlarımızla, hareketlerimizle ve kıyafetimizle mesleğimize yaraşır bir şekilde üzerimizde taşımalıyız," diyerek, aday öğretmenlere, görevlerinde başarılar diledi.

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün konuşmasının ardından, Şube Müdürümüz Sayın Erol Hanlıgil tarafından, aday öğretmenlere, protokol kuralları eğitimi verildi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

29-03-202329-03-202329-03-202329-03-202329-03-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.