HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın İl Müdürümüz: 'Bu sobaları üretirken içimiz ısındı'

Sayın İl Müdürümüz: 'Bu sobaları üretirken içimiz ısındı'

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası, Yüksekova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin öğretmen ve öğrencileri, depremzedeler için soba üretti. 15 kişilik ekip tarafından yapılan 110 soba kamyona yüklenerek deprem bölgesine gönderildi. Meslek lisemizin metal alanındaki üretim atölyelerini ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Yüksekova Kaymakamımız Sayın Ömer Çimşit, İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür ve İlçe Müdürümüz Sayın Yusuf Atael, afet bölgesinin önemli ihtiyaçlarından olan soba üretimi için yoğun bir şekilde çalışan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ettiler.

Yüksekova Kaymakamımız Sayın Ömer Çimşit, soğuk kış günlerinde, en acil ihtiyaçlardan birisinin ısınma olduğunu belirterek: "Öncelikle büyük depremler yaşadık, milletimizin başı sağolsun. Kaymakamlığımızın organizasyonda, tüm Yüksekovalılar el ele vererek, birlikte çalışarak 30'un üzerinde kamyon ve tır ile ihtiyaç duyulan malzemeleri, deprem bölgelerine sevk ettik. Tüm Yüksekovalılara teşekkür ediyorum, evlerini, kapılarını, gönüllerini açtılar. Hiçbir para, kira talep etmeden 210 aileyi, 682 nüfusu evlerinde barındırıyorlar. Meslek lisemize de teşekkür ediyoruz. Pandemi sürecinde de önemli bir rol oynadılar, güzel bir örnek teşkil ediyorlar. Kapasiteleri ölçüsünde soba üretimine geçmişler, okulumuza teşekkür ederim," dedi.

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür ise depremin yaralarının sarılmasına yönelik, devletin her türlü imkan ve olanakları seferber ettiğini belirterek deprem bölgesindeki vatandaşların ısınma ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunmak amacıyla meslek lisemizde, çadır içi soba üretimine başladıklarını söyledi.

Sayın İl Müdürümüz: "Hakkari'de, Valimiz Sayın İdris Akbıyık'ın riyasetinde, milletimizin bütün fertleri, deprem bölgesi için tek yürek oldu. Yüksekova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz de depremzede vatandaşlarımız için çadır içi soba üretimine başladı. Sayın Kaymakamımızın da belirttikleri gibi pandemi sürecinde de malumunuz, meslek liselerimizin çarkları seri üretim için hiç durmadan dönüyordu. Bu zor süreçte de farklarını ortaya koyuyorlar. Halk Eğitimi Merkezlerimiz, polar, atkı ve bere; Mesleki Eğitim Merkezlerimiz, tulum üretimi ve mobil mutfaklarında sıcak yemek üretimi yaparken, meslek liselerimiz de soba üretimiyle sürece katkıda bulunuyorlar. Depremzede vatandaşlarımızla birlikte üşüdük, onlarla birlikte ağladık. Öğretmen ve öğrencilerimiz, deprem bölgelerindeki kardeşleri ısınsın diye sobalar ürettiler. Bu sobaları üretirken içimiz ısındı. Bugün, birlik ve beraberlik günüdür. Emek ve gayretlerinden dolayı tüm Hakkari Eğitim Ailemize teşekkür ederiz. Rabbim bir daha böyle afetler ülkemize yaşatmasın," dedi.

Sayın İl Müdürümüz, sobaların da yüklendiği yardım tırını uğurladıktan sonra Yüksekova İlçe Müdürümüz Sayın Yusuf Atael, il ve ilçe Şube Müdürlerimiz; Sayın Ayhan Turgut, Sayın Oktay Kızılkaya, Sayın İskender Akdoğan, Sayın Adem Özmen ve Sayın Cumali Kaya ile birlikte okul ziyaretleri kapsamında; Yüksekova Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yüksekova Şehit Azizhan Keskin İlk/Ortaokulu ve Yüksekova Büyükçiftlik Beldesi İlk/Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerini ziyaret ederek bir süre onlarla sohbet etti.

Akabinde Sayın İl Müdürümüz, Büyükçiftlik Belde Belediye Başkanı Sayın Rüştü Zeydan'ı makamında ziyaret ederek eğitimle alakalı beldede yapılacak çalışmalar hakkında, istişarelerde bulundu. 

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

21-02-202321-02-202321-02-202321-02-202321-02-202321-02-202321-02-202321-02-202321-02-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.