HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın İl Müdürümüz: 'Müdür, okula rengini vermeli'

Sayın İl Müdürümüz: 'Müdür, okula rengini vermeli'

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz başkanlığında, Vali İdris Akbıyık İlk/Ortaokulu Müdürlüğü Konferans Salonu'nda değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Sayın İl Müdürümüzün yanı sıra İl Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, kurum ve okul müdürleri katıldı.

 

Sayın İl Müdürümüz: "Sizleri aşan sorunlara, çözüm bulmak için yoğun bir çalışma içerisindeyiz."

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz: "Siz, eğitim yöneticilerimizle bir araya gelip eğitim kurumlarınızda var olan sorunlarınızı öğrenmek, sizleri dinleyip notlarımızı almak istedik. Sorunların farkındayız, ufak dokunuşlarla çözülebilecek problemler olduğu gibi sizi aşan sorunlar da var. Bunlara çözüm bulmak için yoğun bir çalışma içerisindeyiz.

Sizin de bildiğiniz bir laf var; okul, müdürü kadardır, diye. Müdür, rengini vermeli okula. Okul yöneticilerinin sürekli alanda olması gerekiyor. Kesinlikle odanıza kapanmamalısınız. Okulun başarısı sizin başarınızdır. Öğrencileri motive etmek, yüreklendirmek sizin işiniz. Eğitim camiasının baş aktörleri, okul müdürleridir, sizler bizim elimiz, kolumuzsunuz, bu nedenle sizleri, çok önemsiyoruz." dedi.

Eğitim yöneticilerinin okullarıyla ilgili sorunlarını dile getirdiği toplantıda; ortak sınavlar, okul ortamında alınacak önleyici tedbirler, destekleme ve yetiştirme kursları, okulum temiz çalışmaları, tamamlayıcı eğitim programları, okulların öğretmen ihtiyaçları, büyük ve küçük onarımlar, taşımalı eğitim ve yemek hizmetleri gibi konular, ele alındı.

Sohbet havasında geçen toplantıda, okul müdürleri, sorunlarını samimi bir ortamda dile getirmekten dolayı duydukları memnuniyetlerini ifade ettiler.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

14-10-202314-10-202314-10-202314-10-202314-10-202314-10-202314-10-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.