HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Milli Eğitim Müdürümüzün Karne Mesajı

Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma, kararlılık ve kendine güven önemlidir. Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarıya ulaşılabilir.
Sayın Milli Eğitim Müdürümüzün Karne Mesajı

Bizler de başarıya ulaşmak adına tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle birlikte özveri ile çalışarak yorucu bir süreç geçirdik. Ve böylece bir dönemin daha sonuna geldik.Yorucu ve yoğun geçen bir yılın ardından heyecanla beklenen karne gününde ben de sizlerle aynı heyecanı paylaşmanın gururunu ve onurunu yaşamaktayım.

Sevgili Öğrenciler; 

Sizler de bir yıl boyunca çok çalışarak yoruldunuz ve uzun bir tatili hak ettiniz. Fakat başarılı olmak sadece akademik anlamda belli bir seviyeye ulaşmak değildir; sporda, sanatta ve kültürel alanda gösterdiğiniz her türlü kazanımlarınız da başarılı olmanın bir başka biçimidir. Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğiniz dönemlerdir. Ancak tatiller sadece boş vakit geçirmek olarak anlaşılmamalıdır. Elbette yorucu bir dönemin sonunda dinlenmeyi hak ettiniz. Fakat bu süre zarfında kitap okuyarak zihninizi zinde tutabilirsiniz. Dönem arası sizler için bir fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendireceğinizden eminim.

Sevgili Öğretmenler;

Diyojen der ki: “Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum.” Bu bağlamda toplumun mimarı olan siz öğretmenler, bu yüce görevin sorumluluğunu yerine getirmede üzerinize düşeni yapmaya devam ediniz. Ediniz ki bugünün çocukları yarınımızı en güzel şekilde şekillendirsin. Sizden isteğim, tatilde bir dönemin bütün yorgunluğunu üzerinizden atarak ikinci yarıya daha zinde ve dinamik bir şekilde başlamanızdır.

            Sayın Veliler;

Karne, öğrencilerin okuldaki durumlarını gösteren bir belgeden başka bir şey değildir. Bu bilinçle çocuklarımızın karnelerini değerlendirirken, onların kişiliklerini zedeleyici ve özgüvenlerini yitirmelerine yol açan suçlamalardan kaçınmalıyız. Çocuklarımızın başarısında olduğu kadar başarısızlığında da kendimize düşen bir pay vardır. Burada önemli olan suçlu aramak değil sorunu aile sıcaklığı içinde krize dönüştürmeden çözebilmektir.

İl genelinde sorunsuz, başarılı bir eğitim ve öğretim döneminin tamamlanmasına destek veren İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticilerine, Okul Müdür ve Müdür Yardımcılarımıza,  öğretmenlerimize ve eğitim personellerimize teşekkür ediyorum. 2014-2015 eğitim-öğretim yılının II. Döneminde sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak tekrar buluşmak dileklerimle tüm öğrencilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza, ailesi ve sevdikleriyle beraber keyifle geçecek bir yarıyıl tatili diliyorum.  Ayrıca bu öğretim yılında ilimizde göreve yeni başlayan öğretmen arkadaşlarımıza da aramıza bir kez daha hoş geldiniz diyorum. Bu kutsal ve onurlu mesleğin mensubu olmalarından dolayı da kendilerini kutluyorum.

                                                                                                                        Mahmut KURTARAN
                                                                                                                                   İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.