HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz: 'Evleri Okula Çevirme Gayreti İçerisindeyiz'

Sayın Valimiz: 'Evleri Okula Çevirme Gayreti İçerisindeyiz'

Uzaktan eğitim sürecinde internet ve cihaz ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırılmak üzere Bakanlığımız tarafından tedarik edilen tabletler, Valimiz Belediye Başkan Vekili Sayın İdris AKBIYIK'ın teşrifleri, İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR ve İl-İlçe Protokolü'nün katılımlarıyla öğrencilerimize dağıtılmasına devam ediliyor.

Tablet bilgisayarların dağıtımı esnasında, Valimiz Sayın İdris Akbıyık, öğrenci ve velileriyle bir süre sohbet ederek pandemi sürecinde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde ve Milli Eğitim Bakanlığımızın rehberliğinde  Hakkâri'de uzaktan eğitimin kaliteli ve başarılı olabilmesi için ellerinden gelen tüm gayreti sarf ettiklerini ifade etti.
Daha sonra öğrencilere tabletlerini dağıtarak hayırlı olmasını dileyen Valimiz Sayın İdris Akbıyık, şöyle devam etti. "Bugün burada Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından tahsis edilen tabletlerimizin bir kısmının dağıtım töreninde bulunduk. İlimize toplam 5.030 adet tablet ayrıldı. Bugün itibariyle 3.500 tableti dağıtmış olacağız. Tabi bunların yanında hayırsever vatandaşlarımız ve kurumlarımız tarafından da tablet desteği sağlanmaktadır. Buradan TOBB, Hakkâri Ticaret ve Sanayi Odasına ve tablet desteğinde bulunan bütün hayırseverlerimize teşekkür ederim. "Biz Hakkâri'ye geldiğimiz ilk gün birinci meselemiz eğitim dedik. Bugün de bu çerçevede Valiliğimizin, Devletimizin tüm imkânlarını bu yolda seferber etmeye gayret ediyoruz. "Her Ev Bir Okul" Projemizle evleri okula çevirme gayreti içerisindeyiz. Eğitim sadece Milli Eğitim Müdürlüğünün işi değil, Valilik, Emniyet, Jandarma, Belediye, Ticaret Odası, kısacası Hakkâri'deki tüm kurumlarımızın işidir," diye konuştu.

Müdürlüğümüz Konferans Salonu'nda tablet bilgisayarların ilçe ve okul müdürlüklerine teslim edilmesi toplantısında konuşan İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür ise İlçe müdürlükleri ve okul yönetimlerine teslim edilen tabletlerin, Bakanlığımızın planladığı dağıtım stratejisi çerçevesinde, 4.5G GSM sim ve 32 GB hafıza kartlı, 25 GB internet ve kılıfı ile birlikte verildiğinin bilgisini paylaşarak toplantıda şunları söyledi. "Öncelikle her fırsatta "eğitim birinci önceliğimizdir" diyerek eğitim-öğretime olan desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın İdris Akbıyık Beyefendiye şükranlarımızı arz ederim. Tablet bilgisayarlar, Sayın Valimizin himayelerinde başlattığımız ve aynı zamanda bir bileşeni de "Bir Kitap Bir İnsan" olan, Her Ev Bir Okul Projemize büyük katkıları olacak.

Bakanlığımız tarafından tedarik edilerek İlimize gönderilen tablet bilgisayarları, çok büyük ihtimam içerisinde ve resmî veriler doğrultusunda oluşturulan öncelik sırasına göre ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Teslim edilen tabletlerin içinde, öğrencilerin canlı ders ve EBA platformundan faydalanmaları için ihtiyaç duyacakları aylık 25 GB'a kadar internet paketi de yer alacak. Elbette, dağıtımlar bununla sınır kalmayacak. EBA portalını kullanma ve canlı derslere katılım konusunda cihaz ve internete erişim sıkıntısı yaşayan çocuklarımız için, yerel yönetimler, özel sektör kuruluşları, sivil insiyatifler tarafından da destekler var ve devam ediyor. Katkıda bulunacak tüm hayırseverlere şimdiden şükranlarımı sunarım. Tablet bilgisayar desteğinin yanı sıra, EBA destek noktaları da öğrencilerimizin hizmetinde. Öte yandan, TRT EBA Televizyonu merkezli olarak yürüttüğümüz uzaktan eğitim sürecimiz ve "Her Ev Bir Okul Projesi'ndeki çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam ediyor. Her ay, İlimiz geneli E-Deneme Sınavlarımızı gerçekleştiriyoruz. Uzaktan eğitimin tüm güçlüklerine karşın bu dönemde her bir çocuğumuza ulaşmak için ilimizde görevli tüm meslektaşlarımla birlikte elimizden gelen gayreti gösterdiğimizin bilinmesini isterim. Bu kapsamda, aile veya öğrencilerin tablet bilgisayar talebi için herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek olmadığını; ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler doğrultusunda resmî veriler üzerinden ve Bakanlığımızca belirlenen strateji çerçevesinde dağıtımların gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi.

İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR, tablet dağıtımının yanısıra, uzaktan eğitim sürecinde yürütülen diğer çalışmalar konusunda da okul müdürleri ile istişarelerde bulundu.

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

30-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-202030-12-2020

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.