HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz: 'Hakkari Başarıyor'

Çukurca ilçemizde, Dünya İnsani Dayanışma Derneği'nin ( World Human Relief ) destekleriyle yaptırılan Üzümlü Köyü İlk ve Ortaokulu, Valimiz/Belediye Başkan Vekili Sayın İdris Akbıyık'ın teşrifleri, Çukurca Kaymakamı Sayın Hasan Kurt, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ceyhan Doğan, derneğin kurucu başkanı Sayın Doç. Dr. Ayten Zara ve il- ilçe protokolünün katılımlarıyla hizmete açıldı.
Sayın Valimiz: 'Hakkari Başarıyor'

 

Dört ay öncesinde, Valiliğimiz, İl Müdürlüğümüz ve Dünya İnsani Dayanışma Derneği arasında, 12+1 derslikli okul binası yapım işi protokolü imzalanmıştı. Dört ay gibi kısa bir sürede, 12+1 derslik, Z Kütüphane, Bilişim Odası, Fen Laboratuvarı'nın da dahil olduğu okul binası tamamlanarak hizmete açıldı.

 

Düzenlenen törende konuşan, World Human Relief Derneği Başkanı, hayırsever Sayın Doç.Dr. Ayten Zara: "Bugün burada hayalini kurduğumuz bir okulumuzu daha hizmete açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burası sadece bir okul değil, aynı zamanda, insanın insanla buluştuğu bir yer. Bizlere, bu fırsatı sağlayan Valiliğimize, Kaymakamlığımıza ve İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize ve okulumuzun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum," dedi.

 

Daha sonra konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür:" Sayın Valimizin riyasetinde, oluşturduğumuz projelerle hedeflemiş olduğumuz noktadan daha yüksek bir noktaya geldik. Yine, Valiliğimizin destekleriyle ilimize çok önemli yatırımlar yapılıyor; ama özellikle hayırseverlerce yapılan bağışları çok önemsiyoruz. Bu katkıların eğitim üzerinde olmasını, ayrıca gurur verici ve çok anlamlı buluyorum. Çukurca gibi kadim bir ilçemizde bulunan Üzümlü Köyü'ne bu okulumuzun yapılmasına vesile oldukları için Sayın Ayten Hocam başta olmak üzere, tüm ekibine ve emeği geçen herkese, çok teşekkür ederim," dedi.

 

Hayırsever Doç. Dr. Ayten Zara'ya ve binanın yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Çukurca Kaymakamı Sayın Hasan Kurt ise, ilçede eğitim anlamında güzel şeylerin yaşandığını belirterek, Dünya İnsani Dayanışma Derneğinin de buna çok güzel bir katkıda bulunduğunu söyledi.

 

Akabinde hitaplarını yapan Valimiz Sayın İdris Akbıyık: "İlimizde vatandaşlarımızın birinci gündemi, eğitim ve artık yeni sloganımız: "Hakkari Başarıyor." Memleketimize maddi manevi destekte bulunan, sosyal sorumluluğu görev edinen, çocuklarımızın eğitimine, ülkemizin ekonomisine katkı sunan kıymetli hayırseverlerimizin varlığı bizlere her daim büyük güç veriyor. Eğitime yapılan yatırım, güçlü Türkiye'nin aydınlık geleceğine yapılan yatırımdır. Bu gibi eserler, nesiller boyu sürecek silinmez izler bırakır.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve liderliğinde, bakanlarımızın da destekleriyle Devletimiz, mümkün olduğu kadar eğitim, sağlık ve güvenlik gibi alanlardaki her konuya yetişmeye çalışıyor; ama hayırseverlerimizin yaptıkları ve derneklerimiz adına yapılan bu hizmetler bizi fevkalade mutlu etmektedir. Geleceğimiz olan çocuklarımıza yapılan bu yatırımdan dolayı Dünya İnsani Dayanışma Derneği Başkanı ile Yönetim Kurulu'na ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum," dedi.

 

Dünya İnsani Dayanışma Derneği'nin Kurucu Başkanı Doç. Dr. Ayten Zara'ya, Valimiz Sayın İdris Akbıyık tarafından plaket takdiminin ardından protokol eşliğinde kurdele kesimi gerçekleştirildi. Sayın Valimiz ve protokolün, okulun birimlerini gezmeleri ve sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etmelerinin ardından açılış töreni sona erdi.

 

Törene; Valimiz/Belediye Başkan Vekili Sayın İdris Akbıyık, Çukurca Kaymakamı Sayın Hasan Kurt, İl Jandarma Komutanı Sayın Tümg. Coşkun SEL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür, İl Emniyet Müdürü Sayın Salavat Mete Pınar, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ceyhan Doğan, derneğin kurucu başkanı Sayın Doç. Dr. Ayten Zara, İl- İlçe Protokolü, köyün sakinleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

25-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-202225-11-2022

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.