HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz: 'Hakkâri, Eğitimde Kendi Hikayesini Yazmaya Başladı'

Sayın Valimiz: 'Hakkâri, Eğitimde Kendi Hikayesini Yazmaya Başladı'

Eğitime verdiği büyük desteklerle kentte bir eğitim seferberliği başlatan Hakkâri Valiliği ve Hakkâri Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte, 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı'nda, LGS'de ilde ilk üçe giren ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda başarılı olarak çeşitli tıp fakültelerine yerleşen 26 öğrenciyi ödüllendirdi.

 

Valilik Salonu'nda düzenlenen 'LGS ve YKS Ödül Programı'nda, 3'ü LGS, 26'sı tıp fakültesi kazanan öğrenciye çeşitli hediyeler dağıtıldı. Ödül töreninde konuşan Vali/Belediye Başkan V. Sayın İdris Akbıyık, öğrencilerimizi tebrik ederek: "Sizden sonra gelenler için çok büyük bir modelsiniz," diyerek emeklerinin ve başarılarının önemini vurguladı.

 

'HAKKÂRİ; EĞİTİM, KÜLTÜR, SANAT VE SPOR ALANLARINDA ÖNE ÇIKMAYA BAŞLADI'

 

Hakkâri'de artık başlıklar ve gündemin değiştiğini ifade eden Sayın Valimiz: "Hakkari, eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarında öne çıkmaya başladı. Bir atasözümüzde vurgulandığı gibi 'Bir elin nesi var, iki elin sesi var.' İlimizde ise 4.535 eğitim neferinin eli, bu ağır yükün altında, eğitime destek veriyor. Bütün bu desteklerle bu şahane tablo ortaya çıkıyor.

 

'BUGÜN ŞEHRİMİZDE İYİ BİR BAŞARI YAKALADIK'

 

Bu güzide şehrimizde, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' yaklaşımıyla hareket ediyoruz. Eğitimde, sağlıkta, güvenlikte, önce insan dedik. Biz insanı merkeze alan bir yönetim anlayışını ortaya koymaya çalışıyoruz, Milli Eğitim Bakanlığı'mızın vizyonunda önemle üzerinde durduğu fırsat eşitliğine çok önem veriyoruz. İlimizde, eğitim yatırımlarına öncelik vererek, fiziki şartları iyileştirdik. Akademik, kültürel ve sportif başarıyı hedefledik. Öğretmen sayısının arttırılması, nitelik ve nicelik konusunda, büyük bir yoldan gelindi. Amacımız, öğrencilerimizin yeteneğini geleceğe taşımak.

 

'İNANIYORUM BU ŞEHİR EĞİTİMDE, KENDİ HİKAYESİNİ YAZMAYA DEVAM EDECEK'

 

Konuşmalarının devamında: "Şehri anlatırken bu düzey yoğun başarı hikayelerine rastlamıyorduk. Bugün, bu şehir, sizin sayenizde güçlü bir şekilde, kendi hikayesini yazıyor. Başarınız ile şehre heyecan getirdiniz. Gece gündüz büyük bir gayretiniz vardı. Planlama, hedef, disiplin olmadan bu başarıyı yakalayamazdınız. Annenizin babanızın büyük fedakarlıkları var. Öğretmenlerinizin büyük bir emeği var. Bana sorarsanız hangi işi yaparsanız, o işi severek yapın; çünkü sevdiğiniz alana yönelmek çok önemli, başarı öyle gelir. Valilik olarak merkez ve tüm ilçelerimizde eğitim için ilimizin bütün imkanlarını seferber ediyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, "dedi.

Programa; İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün yanı sıra, Şube Müdürlerimiz, Okul Müdürleri, başarılı öğrencilerimiz ve velileri katıldı. Programın sonunda, Sayın Valimiz, birkaç veliyle de özel ilgilenerek sohbet etti.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

24-08-202224-08-202224-08-202224-08-202224-08-202224-08-202224-08-202224-08-202224-08-202224-08-2022

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.