HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimiz Öğrencilerimizle İftarda Buluştu

Valimiz Sayın İdris Akbıyık, Müdürlüğümüz koordinesinde düzenlenen iftar yemeğinde, Fen Lisesi'ndeki pansiyonlu öğrencilerimizle bir araya geldi.
Sayın Valimiz Öğrencilerimizle İftarda Buluştu

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür ve kurum yöneticilerimiz tarafından karşılanan Sayın Valimiz, burada yaptığı konuşmada: "Bugün, siz gençlerimizle beraberiz. Ramazan ayınız hayırlı olsun. Allah, oruçlarınızı kabul etsin. Göreve geldiğimiz günden beri, bir toplumun değerlerini, kültür ve medeniyetini nesilden nesile aktarabilmek iyi bir eğitimle mümkündür; bu nedenle en önemli yatırım eğitimdir, dedik ve ilimizde eğitim seferberliği başlatarak, bu güzide kentimizi, eğitimde her geçen gün daha da ileriye taşıyacak "Bir Kitap Bir İnsan ve Her Ev Bir Okul" gibi eğitim projelerine ve eğitim kurumlarımızın fiziki iyileştirmelerine öncelik verdik. Hayalimizdeki kadim şehir Hakkari, başta eğitim olmak üzere, her türlü hizmetin en iyisine layık ve çok daha fazlasını hak ediyor ve halen mutlu bir Hakkari'yi daim kılmak ve yavrularımıza daha güzel bir gelecek inşa etme hususunda, durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz. Hamdolsun, ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli olarak yürütülen işbirliği neticesinde, devletimizin imkan ve kaynaklarını, etkin ve verimli bir şekilde kullanarak eğitimde iyi ve kaliteli sonuçlarla karşılaşıyoruz. Yaptığımız yeni okulların yanında, güçlendirilen ve onarımdan geçirilen birçok okulumuz oldu. Konferans salonları, fen bilimleri laboratuvarları, bilim-sanat, akıl ve zeka oyunları atölyeleri, robotik kodlama ve Z-kütüphanelerle okullarımızı donanımsal olarak zenginleştirmeye devam ediyoruz. Bu gelişimin, öğrenci ve öğretmenlerimizin okulda, kaliteli zaman geçirmelerinin yanında, eğitim ve öğretim süreçlerinde de önemli bir rol oynadığını mutlulukla müşahede ediyoruz. Fen Lisesi olarak sizler de bu güzel imkanlar içerisinde, kendinizi her alanda yetiştirerek hayata hazırlayın, çok kitap okuyun. Sizlere güveniyor ve inanıyoruz. Bugün sizlerle olmaktan çok mutlu oldum," diyerek sohbet ettiği öğrencilere, okul hayatlarında, başarı diledi.

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür ise eğitim ve öğretmen sevdalısı olan Sayın Valimizin teşriflerinden onur duyduklarını belirterek Hakkari Eğitim Ailesi olarak himayelerinizden her zaman güç alıyoruz, diyerek Sayın Valimize şükranlarını sundu.

Okulun pansiyon yemekhanesinde düzenlenen programa; İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, İl Müdür Yardımcılarımız; Sayın Ali Korkmaz, Sayın Fahrettin Çelik, Şube Müdürlerimiz; Sayın Ayhan Turgut, Sayın Oktay Kızılkaya, Sayın Sabah Saklı, Fen Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

29-03-202329-03-202329-03-202329-03-202329-03-202329-03-202329-03-202329-03-202329-03-202329-03-202329-03-202329-03-202329-03-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.