HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sayın Valimizden, 'Bir Karne Bir Kitap'

Sayın Valimizden, 'Bir Karne Bir Kitap'

Valimiz/Belediye Başkan V. Sayın İdris Akbıyık, Gazi İlk/Ortaokulu'muzda düzenlenen karne dağıtım törenine teşrif ederek, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür, Şube Müdürlerimiz; Oktay Kızılkaya ve Gülnur Uğuz, Okul Müdürü İshak Yiğit, öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla öğrencilerin karne sevinçlerine ortak oldu. Okulun girişinde minik öğrencilerimiz, Valimiz Sayın İdris Akbıyık'a çiçek takdim ettiler.

Hakkâri'ye geldiği ilk günden itibaren tam bir eğitim sevdalısı olarak Hakkâri'de bir eğitim-öğretim seferberliği başlatan, birçok önemli projeyi hayata geçirerek eğitimin tüm paydaşlarını aynı amaç ve hedef doğrultusunda, büyük bir uyumla, birbirine kenetleyen Valimiz Sayın İdris Akbıyık, karne dağıtım töreninde konuştu: "Öğrencilerimizin bu mutlu gününe eşlik edebilmek için okulumuza gelerek öğrencilerimize karnelerini dağıttık. Okuma seferberliğine katkı sağlamak adına çok güzel kitaplardan oluşan karne hediyelerini çocuklarımıza verdik. 

Göreve geldiğimiz günden beri, bir toplumun değerlerini, kültür ve medeniyetini nesilden nesile aktarabilmek iyi bir eğitimle mümkündür; bu nedenle en önemli yatırım eğitimdir, dedik ve ilimizde eğitim seferberliği başlatarak, bu güzide kentimizi, eğitimde her geçen gün daha da ileriye taşıyacak eğitim projelerine ve eğitim kurumlarımızın fiziki iyileştirmelerine öncelik verdik. Hayalimizdeki kadim şehir Hakkari, başta eğitim olmak üzere, her türlü hizmetin en iyisine layık ve çok daha fazlasını hak ediyor ve halen mutlu bir Hakkari'yi daim kılmak ve yavrularımıza daha güzel bir gelecek inşa etme hususunda, durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz. 

Hamdolsun, ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile koordineli olarak yürütülen iş birliği neticesinde, devletimizin sağladığı kaynaklar, etkin ve verimli bir şekilde kullanılarak eğitimde, iyi ve kaliteli sonuçlarla karşılaşıyoruz. Akademik başarı, okuma becerileri, sosyal kültürel etkinlikler, uluslararası projeler ve değerler eğitimi gibi öğrencilerin bütünsel gelişimleri gibi alanlarda, tüm eğitim camiamız, vatandaşlarımızın beklentilerini karşılamak için durmadan çalışıyorlar. Şükürler olsun ki bu çalışmaların meyvelerinin toplandığını hep birlikte müşahade etmekte ve öğrencilerimizin akademik başarılarındaki ilerlemeyi yapılan kazanım değerlendirmelerinde görmekteyiz," dedi.

 

'Bir Karne Bir Kitap' 

İl geneli tüm okullarımızda, 'Bir Kitap Bir İnsan' projemiz kapsamında, karne ile birlikte öğrencilerimize birer de kitap hediye ediyoruz, diyen Sayın Valimiz: "Bir karne bir kitap, kampanyasıyla Hakkari'deki öğrencilerimizin tatilde okuyacağı bir kitabı oldu. İnşallah verilen bu kısa ara, çocuklarımız için ellerinden kitaplarını düşürmeyecekleri bir tatil olur ve sevgili öğrencilerimiz bu dönemi en iyi şekilde değerlendirir. Bu vesileyle öğretmen ve öğrencilerimize, aileleriyle birlikte geçirecekleri huzurlu bir tatil diliyor, başlattığımız bu eğitim seferberliğine katkı sunan ve emek veren başta eğitim camiası olmak üzere, tüm eğitim paydaşlarına teşekkür ediyorum," dedi.

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür ise konuşmasında: "İl geneli,370 okulumuzdaki 92 bin öğrencimiz bugün itibariyle karnelerini aldılar.4749 öğretmenimiz ise tatile girdi. Anne babaların çocuklarımıza karşı tavrı, karne notları ne olursa olsun, olumlu, kabul edici, tebrik ve takdir edici olmalıdır. Çocuğun eksik ve zayıf yanları hemen yüze vurulmamalı, önce iyi olan yanları, dersleri ve başarıları vurgulanıp biraz daha gayret edersen daha iyisini yapacağına inanıyorum, gibi motive edici ve olumlu yaklaşımlar sergilenmelidir. Yaşanan olaylara olumlu bakma, iyimser olma ve kitap okuma gibi olumlu vasıflar etkin kılınarak çocuklar, iyi bir rol model olarak desteklenmelidir. Birlikte iş yapma alışkanlığı kazandırmak adına bazı aktivelerde, ailelerin de bulunması önemlidir.  Ailelerimiz, böylece hem rol model sürecini pekiştirmiş hem de çocuklarımızın psikolojik sağlamlıklarına katkıda bulunmuş olacaklardır. Bu vesileyle her zaman himayelerini gördüğümüz tam bir öğretmen ve eğitim sevdalısı Valimiz Sayın İdris Akbıyık'a şükranlarımı sunarken, tüm eğitim paydaşlarımıza da teşekkür ediyorum, "dedi ve öğretmen ile öğrencilere, iyi bir tatil geçirmeleri temennisinde bulundu.

(İl MEM Basın ve Halkla ilişkiler Şubesi)

20-01-202320-01-202320-01-202320-01-202320-01-202320-01-202320-01-202320-01-202320-01-202320-01-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.