HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Çetin Deniz Okulu Yenilenmiş Yüzüyle Hizmete Girdi

Şehit Çetin Deniz Okulu Yenilenmiş Yüzüyle Hizmete Girdi

Güçlendirmesi tamamlanarak depreme karşı daha güvenli, çevreci ve enerji dostu bir eğitim kurumuna dönüştürülen Şehit Çetin Deniz İlk/Orta Okulu, adeta hayat bulmuş yenilenen yüzüyle hizmete girdi. 

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, modern bir görünüme kavuşturulan okulun öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelerek hayırlı olsun temennisinde bulundu. 

MÜDÜRÜMÜZ SAYIN GÜR: ''DAHA GÜVENLİ, ENERJİ VE ÇEVRE DOSTU BİNALAR''

"Bakanlığımızın finansal desteğiyle, Sayın Valimizin himayelerinde, ilimizdeki okullarımızı nitelik-fiziksel bakımdan güçlendirmeye ve ekibimizle birlikte, eğitim-öğretim faaliyetlerini yakından takip etmek için sahada olmaya devam ediyoruz. Binaların yıkılma riski, yaşı gibi nedenlerden dolayı yapılan bina etüt analizleri sonucunda, kentimizdeki yüksek riskli okullar için hazırlanan raporların ardından, Bakanlığımızca sağlanan finans desteğiyle, ilimizdeki okulların güçlendirilmesi için çalışma başlattık. Kolon güçlendirmesi, dış izolasyon, güvenlik sistemleri, fotoselli musluklar ve aydınlatmalar, iç ve dış cephe boyamalarını yaparak daha sağlıklı eğitim kurumları haline getirdik; çünkü hem kamu yararı ilkesi çerçevesinde hem de insan sağlığı ve iş güvenliği için de bu gerekliydi.      

Deprem ülkesiyiz, ne zaman geleceği belli olmaz. Özellikle çocuklarımızı koruma altına almak zorundayız. Onların geleceğimiz olduğunu bilerek bu binalardaki eğitim kalitemizi ve yaşam standartlarımızı geliştirmek ve değiştirmek zorundayız. Öğrencilerimiz, kısa sürede, riskleri bertaraf edilmiş, güçlendirilen ve onarılarak yenilenen okullarında, depreme karşı daha güvenli, hijyenik, çevreci ve enerji dostu binalarda eğitim alma imkânına sahip oldular. 

Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Bakanlığımıza, Valiliğimize şükranlarımızı arz eder, emeği geçenlere teşekkür ederim. İlimize hayırlı olsun," dedi.

(Haber: İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

18-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-2022

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.