HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Erol Olçok İlk/Ortaokulu Bilim Şenliği ve Resim Sergisi

Şehit Erol Olçok İlk/Ortaokulu Bilim Şenliği ve Resim Sergisi

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, Bakanlık Temsilcisi Sayın Murat Kuşçu ile birlikte, Şehit Erol Olçok İlk/Ortaokulu'nun Yıl Sonu Bilim Şenliği ve Resim Sergisi'ne ziyarette bulundu. Okul Müdürü Dindar Kara ve okul müdür yardımcıları tarafından karşılanan Sayın İl Müdürümüz, okul bahçesinde düzenlenen bilim şenliği ve serginin açılışını yaparak öğrencilerimizin yıl boyunca öğretmenleri eşliğinde, özveriyle hazırlamış oldukları eserleri inceledi.     

Etkinlikte, standları tek tek dolaşarak ortaya konan ürün ve eserleri inceleyerek öğrencilere hitap eden Sayın İl Müdürümüz: "Düzenlemiş olduğunuz bu bilim şenliği ve resim sergisi ile sizlerin yıl içerisindeki çalışmalarınızı, bugün, burada görme fırsatımız oldu. Umuyorum ki 20 - 30 yıl sonra sizleri, gurur ve şerefle bilim ve sanat alanlarında, ülkemizin önemli değerleri olarak göreceğiz. Gelecekteki bilim dünyasının önde gelen bilim adamları ve bilim kadınları, sizlerin arasından çıkacak. Bu günkü çalışmalarınızın çok kıymetli olduğunu biliyor, bundan dolayı sizlere, öğretmenlerinize ve emek veren herkese teşekkür ediyorum," dedi.

Şube Müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, müdür yardımcıları, öğretmen ve velilerimiz de Şehit Erol Olçok İlk/Ortaokulu Ailesi'nin hazırlamış olduğu mini projeleri ve deneyleri ilgiyle inceleyip resim sergisini büyük dikkatle gezdiler. 

Yıl boyunca öğrencilerin Fen-Teknoloji ve Görsel Sanatlar ile Resim Dersleri'nde yapmış oldukları birbirinden güzel çalışmaların görücüye çıktığı sergide, genç yetenekler profesyonellere aratmayacak çalışmalarıyla ziyaretçileri, kendilerine hayran bıraktı.

  (İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

02-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-202302-06-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.