HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sivil Savunma ve İş Sağlığı Güvenliği Birimleri Okul Güvenliği Konusunda Okul Müdürleri İle Toplantı Yaptı

          Müdürlüğümüz Sivil Savunma ve İş Güvenliği birimleri tarafından, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanuna göre okul müdürleri ile bilgilendirme toplantısı yapıldı. RAM’da yapılan toplantının açılış konuşmasını Sivil Savunma Amiri Oktay KIZILKAYA yaptı.
Sivil Savunma ve İş Sağlığı Güvenliği Birimleri Okul Güvenliği Konusunda Okul Müdürleri İle Toplantı Yaptı

          Konuşmasında okul-öğrenci ve personelin sağlığı ve güvenliğinin bizim için önemli olduğunu, bu nedenle acil durum eğitim ve tatbikatların, risk analizleri ve acil durum planlarının,  oluşturduğumuz birimlerin koordinesinde yaptırılıp sürdürüleceğini söyledi. Afet gibi sıkıntılara karşı zihnen (bilgi ve plan ile), manen (dua ile) ve maddeten (tedbir ile)  hazırsak sıkıntıları daha kolay atlatabiliriz, dedi.

          30 Haziran 2012´de yürürlüğe giren 6331 sayılı kanunun kamu özel ayrımı yapılmaksızın tüm iş yerlerini kapsadığını belirtti ve şunları kaydetti: "Hizmetli, memur ve öğretmenlerin iş sağlığı ve güvenliği eğitimi alması yasal bir zorunluluktur. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak iş sağlığı ve güvenliğinde üzerimize düşen tüm yasal ve vicdani sorumluluklarımızı yerine getirmek için çalışıyoruz. Bugün iş sağlığı ve güvenliği eğitimi ile personelimizin daha sağlıklı, güvenli ve bilinçli bir şekilde çalışmalarını amaçlamaktayız. İlimize bağlı okul ve kurumların risk analizlerini ve acil durum planlarını yaparak hem yasal sorumluluğumuzu yerine getireceğiz hem de çalışanlara güvenli ortam oluşturacağız." dedi. Toplantı, İş Güvenliği Uzmanı M.Emin ÇURKA’nın okul müdürlerine sunum yapmasıyla son buldu.

13-10-201613-10-2016

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.