HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sn. İl Müdürümüz: 'Çalışmalarımızı Tamamlamak Üzereyiz'

Sn. İl Müdürümüz: 'Çalışmalarımızı Tamamlamak Üzereyiz'

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı, Müdürler Kurulu hazırlık toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün başkanlığında yapıldı. Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'ndaki toplantıya, İl Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, resmi ve özel tüm okul/kurum müdürlerimiz katıldı.

Toplantıda eğitim yöneticilerine hitap eden Sayın İl Müdürümüz Bilal Gür, geçen yılın kısa bir değerlendirmesini yaparak ortaya çıkan başarıdan söz etti ve eğitim-öğretim sürecinin çok iyi bir şekilde yönetildiğine vurgu yaptı. Hakkari Eğitim Ailesi olarak öncelikle bu süreçte desteğini esirgemeyen herkese, yönetici ve öğretmenlere özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.     

Öğrencilerin eğitim olanaklarından en iyi şekilde faydalanmaları adına yaz tatilinde de aralıksız olarak çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Sayın İl Müdürümüz şöyle devam etti: "Eğitim ve öğretim yolculuğumuzun sağlıklı ve verimli yürüyebilmesi için tüm okullarımızın ihtiyaçlarını tespit ederek bütün tedbir ve önlemlerimizi aldık. Şuan için öğrencilerimizin cıvıl cıvıl sesleriyle dolduracakları, öğretmenleriyle göz göze iletişim kuracakları sınıf ortamlarının hazırlığı yapılıyor. Valimiz Sayın İdris Akbıyık'ın himayelerinde, ilimizde bulunan eğitimin her kademesindeki okulumuzu, sağlıklı ve güvenli ortamlarda, eğitim-öğretime açmak için çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz. Sağlıklı ve başarılı bir yıl olması dileğiyle yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, kolaylıklar diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun," dedi. 

Destekleme ve yetiştirme kursları, okul ve öğrenci güvenliği için alınacak tedbirler, sosyal ve kültürel faaliyetler, okulların yardımcı personel ihtiyacı ve İş-Kur Personeli görevlendirme durumlarının değerlendirilmesi, sivil savunma faaliyetleri, iş sağlığı ve güvenliği, servis, kantin ve yemekhane denetimleri, ödenek iş-işlemleri ve değerler eğitimi çalışmaları görüşüldü. Toplantı, okul müdürlerinin görüş ve talepleri ile sona erdi.

(İL MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

24-08-202224-08-202224-08-202224-08-202224-08-202224-08-202224-08-202224-08-202224-08-2022

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.