HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sn. İl Müdürümüz Derecik'te: 'Eğitim camiamız, memleketimizin yüz akıdır.'

Sn. İl Müdürümüz Derecik'te: 'Eğitim camiamız, memleketimizin yüz akıdır.'

İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, Şube Müdürümüz Sayın Oktay Kızılkaya ile birlikte, ilçe ziyaretleri kapsamında, Derecik ilçemizdeki okulları ziyaret ederek yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizle bir araya geldi.    

Derecik İlçe Müdürümüz Sayın Abdulmecid Eren ve İlçe Şube Müdürlerimiz; Sayın Ramazan Sezgin ve Sayın Gaffar Ak tarafından karşılanan Sayın İl Müdürümüz, ilk olarak Derecik BİST ÇPAL Konferans Salonu'nda, müdürler kurulu toplantısında, kurum/ okul yöneticileriyle bir araya geldi.   

Sayın İl Müdürümüz, yönetici, öğretmen ve öğrencilerimizin taleplerini dinlemek üzere burada olduklarını belirterek şunları dile getirdi: "İlçe Müdürümüzün şahsında, bize emanet edilen öğrencilerimizi nitelikli bir eğitimle en iyi şekilde, geleceğe hazırlamak için var güçleriyle çalışan ve eğitim ortamlarına değer katan siz değerli eğitim yöneticilerimize ve kıymetli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum," dedi. Yönetici ve öğretmenler arasındaki iyi yönlü muhabbetin önemine de değinen Sayın İl Müdürümüz: "Görev yaptığınız okullarda, olumlu bir okul ikliminin oluşması öğrenci başarısına doğrudan veya dolaylı olarak etki eder, gezdiğim okullarda, yönetici ve öğretmenlerin kendi aralarındaki olumlu diyaloğu görmek beni sevindiriyor. İlçe Müdürümüz de okulları sık sık ziyaret ederek siz değerli yönetici ve öğretmenlerimizle bir araya gelmeye önem gösteriyor. Eğitime dair her türlü görüşlerinize açık olduğumuzu belirtmek istiyorum. Kapımız sizlere sürekli açıktır," dedi.

Valimiz Sayın Ali Çelik'in liderliğinde, merkez ve ilçelerimizdeki okullarımızla, akademik alanda daha başarılı, kaliteli, sağlıklı ve daha güvenli ortamlarda, eğitim ve öğretime devam etmek için bu ulvi eğitim yolculuğumuzda, eğitim liderleri olarak sizlerin gayretlerinize talibiz. Okul müdürlerimiz hem okul dışına hem okul içine hâkim olmalı. Eğitim camiası olarak bilginin taşıyıcısı, memleketin yüz akı bir meslek grubunda yer alıyoruz. Öğretmenlere ve öğrencilerimize destek vermek ve onları yüreklendirmek de bizim asli görevimiz. Sizlerle aynı havayı solumaktan, derdinizi dert etmekten de büyük mutluluk duyduğumu da belirtmek istiyorum," dedi.

İlçe geneli okullarda yapılan iyileştirmeler, küçük ve büyük onarımlar, güçlendirmeler vb. Hususların da görüşüldüğü istişare toplantısının akabinde, İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, Derecik Kaymakamımız Sayın Abdulkadir Işık, İlçe Müdürümüz Sayın Abdulmecid Eren ve il- ilçe şube müdürlerimizle birlikte, 24 derslikli okul, lojman ve öğretmenevi inşaatlarında, incelemelerde bulunarak yüklenici firmadan bilgiler aldı.

Daha sonra Seyyid Taha AİH Lisesi'nde, sınıfları gezerek öğrencilerle idealleri ve hayalleri üzerine bir süre sohbet eden Sayın İl Müdürümüz: "Hiç geçmeyecek sandığımız zaman aslında hızla akıp gidiyor. Zamanınızı iyi değerlendirmeniz gerekmekte. Hangi ders olursa olsun anlama, kavrama ve anladığınızı ifade etmek için dilimizi iyi bilmeniz gerekir, onun için de bol bol okuma yapmalısınız. Okumayan toplumların canına okurlar. Okumayan toplumlar, bilgi ve kültür üretemezler. Sizlerden en önemli beklentimiz budur," dedi.  

İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, okul ziyaretlerinin ardından, Derecik Kaymakamı Sayın Abdulkadir Işık'ı ve Derecik Belediye Başkanı Sayın Ekrem Çetinkaya'yı, makamlarında ziyaret ederek ilçe eğitimi üzerine istişarelerde bulundu ve Derecik Eğitim Ailesi'ne olan desteklerinden ötürü, kendilerine teşekkür etti.

Son olarak Derecik İlçe Müdürümüz Sayın Abdulmecid Eren'i, makamında ziyaret eden Sayın İl Müdürümüz, kurum çalışanlarıyla tanıştıktan sonra ilçe ziyaretini sonlandırdı.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

19-10-202319-10-202319-10-202319-10-202319-10-202319-10-202319-10-202319-10-202319-10-202319-10-202319-10-202319-10-202319-10-202319-10-202319-10-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.