HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sn. İl Müdürümüz: 'Eski alışkanlıklarla yeni başarılar elde edilemez'

Sn. İl Müdürümüz: 'Eski alışkanlıklarla yeni başarılar elde edilemez'

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Sene Başı Okul Müdürleri Kurulu Toplantısı, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz başkanlığında yapıldı.

Vali İdris Akbıyık İlk/Ortaokulu Müdürlüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya, İl Müdürümüzün yanı sıra İl Müdür Yardımcılarımız, Eğitim Müfettişleri Koordinatörü, Şube Müdürlerimiz, eğitim müfettişleri, kurum ve okul müdürleri katıldı.

Sayın İl Müdürümüz ve eğitim yöneticilerinin kendilerini tanıtmasıyla başlayan toplantıda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz: "Eski alışkanlıklarla yeni başarılar elde edilmez. Zihinsel değişim ve dönüşüm için yeni bir vizyon geliştirmemiz gerekli. Bunu da Hakkâri Eğitim Ailesi olarak hep birlikte gerçekleştireceğiz," diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Biz Yüreğinde İnsan Sevgisi Olan Nesil İstiyoruz"

 "Eğer çocuklarımız, sınavlarda çok başarılı olmuş, ancak erdemden ve faziletten yoksun kalmış ise, biz geleceğe zararlı bir nesil de yetiştirmiş olabiliriz. Biz, kalbinde insan sevgisi olan doktorlar, avukatlar, öğretmenler istiyoruz, Çocuk hayatta kendisine ihtiyaç duyduğu birçok donanımı okullarımızda alsın; iyi bir insan olmayı, haktan ve adaletten yana olmayı, sorumluluk duygusunu burada öğrensin, ondan sonra sınavlarda başarılı olmayı hedeflesin, diye düşünmeliyiz. Bizim ihtiyacımız olan güzel duygularla iç içe geleceğe hazırlanmış, hayata hazırlanmış bir nesildir."

 

"Öğretmen Odalarındaki Farklılıklar Zenginliktir"

 "Siz yöneticiler olarak öğretmenler odalarında çokça vakit geçirin. Çünkü oradaki her türlü farklılık, aslında hem sizlerin hem çocuklar ile velilerimizin hem de bizlerin zenginliğidir. Sizler ne kadar farklı düşünürseniz, eğitime dair düşüncelerinizi bu sırlı ve hikmetli odada güzel bir şekilde tartışabilirseniz, eğitimin kalitesini o derece yükseltebilirsiniz."

Tüm okullarımızın fiziki ortamlarının hazırlığı, ihtiyaçları tespit edilerek gerekli önlemlerin alındığını ifade eden Sayın İl Müdürümüz, başarı seviyelerini daha üst düzeylere çıkarmak, karşılaşılan sorunları gidermek hususunda, tüm eğitim ailemizle birlikte her türlü gayret ve fedakarlığı göstermeye devam edeceğiz, diyerek Bakanlığımız tarafından, okullarımıza gönderilen ders ve çalışma kitaplarının dışında, okullarımızda farklı materyal ve eğitim araçlarının kullanılmaması gerektiğini, okullarımızda dağıtılan kitapların yeterli olduğunu, alternatif yardımcı kaynak kullanımının ise gerekli olmadığını söyledi.

Gündemin yoğun olduğu toplantıda, Sayın İl Müdürümüz; alınan kararların takipçisi olacaklarını belirterek, okullardaki hizmetli ihtiyacının durum tespitleri yapılarak ve İş-Kur aracılığıyla Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında çözüleceğini belirtti. Kurumlar arası iş birliği ve okul-toplum bütünleşmesinin önemli olduğuna da dikkat çekti.

Toplantıda; okul ortamında alınacak önleyici tedbirler, tamamlayıcı eğitim programları, okulum temiz çalışmaları, pansiyonlu okulların hazırlıkları, destekleme ve yetiştirme kursları, okulların öğretmen ihtiyaçları, LGS ve YKS değerlendirmeleri, küçük onarımlar, taşımalı eğitim ve yemek hizmetleri, kutlamalar, projeler ve yazışmalar gibi konular alındı.

Sağlıklı ve başarılı bir yıl olması dileğiyle yeni eğitim-öğretim yılının, tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum," dedi. Toplantı, okul müdürlerinin görüş ve talepleri ile sona erdi. "

Aynı gün, Müdürlüğümüz toplantı salonunda, İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz başkanlığında; Sayın İl Müdür Yardımcılarımız, Sayın İlçe Müdürlerimiz ve Sayın İl Şube Müdürlerimizin katılımlarıyla;

'2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına İlişkin İş ve İşlemler' konulu, '2023/28 Genelge' kapsamında, yeni eğitim-öğretim yılına hazırlık toplantısı yapıldı.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

01-09-202301-09-202301-09-202301-09-202301-09-202301-09-202301-09-202301-09-202301-09-202301-09-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.