HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sn. İl Müdürümüz:' Öğretmenlerimiz Her Alanda En Önemli Güç Kaynağımızdır'

Sn. İl Müdürümüz:' Öğretmenlerimiz Her Alanda En Önemli Güç Kaynağımızdır'

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, Çukurca İlçe Müdürümüz Sayın Ceyhan Doğan ve Şube Müdürümüz Sayın Oktay Kızılkaya ile birlikte, İl MEM İlk Yardım Eğitimi Merkezi'mizde, MEB AKUB (MEB Arama ve Kurtarma Birlikleri) ekibimize verilen ilk yardım eğitimi kursunu ziyaret etti. 

Türkiye'nin deprem açısından riskli illeri arasında olan ilimizde, MEB Arama ve Kurtarma Birlikleri'mizde görev alan gönüllü öğretmenlerimiz, aldıkları profesyonel eğitimlerle afetle mücadeleye önemli bir destek sunacaklardır, diyen İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, şöyle devam etti: "Öğretmenlerimiz her alanda, ülkemiz ve milletimiz için önemli bir güç kaynağıdır. Müdürlüğümüze bağlı Arama Kurtarma Birliklerimizi, depremlerde ve diğer afetlerdeki görev güçlerini artırabilmek için arama kurtarma, ilk yardım, olay yönetimi ve koordinasyonu, psikososyal destek gibi konulardaki eğitimlerle desteklemeyi sürdürüyoruz. Bugün de Müdürlüğümüz İlk Yardım Eğitimi Merkezi'mizdeki eğitmenlerimizin verdiği ilk yardım eğitimi ile öğretmenlerimiz, ilk yardım konusunda da deneyim kazandılar. Aldıkları eğitimlerle afet ve acil durumlarda, refleks ve inisiyatif gücüne sahip oluyorlar. Müdahale hızı yüksek, operasyonel ekip olarak AFAD'a destek olacak şekilde, her an her yerde, ülkemiz ve milletimiz için görev almaya hazırdırlar. Ayrıca çeşitli projeler kapsamında, Müdürlüğümüz İlk Yardım Eğitim Merkezimizde, bugüne kadar 883 öğretmenimize ilk yardım eğitimi verilmiş olup, eğitimlerimiz devam etmektedir," dedi ve ilk yardım eğitmenlerimize teşekkür etti.

Müdürlüğümüze bağlı İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Abdullah Kaval da gönüllü öğretmenlerden oluşan MEB AKUB Ekibimize, acil durumlarda müdahalede bulunmaları ve yetkinlik kazanmaları için bu eğitimi verdiklerini aktararak öğretmenlerimiz, aldıkları bu eğitimle gerekli donanıma kavuşarak önemli bir farkındalık oluşturacaklardır," dedi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

06-01-202306-01-202306-01-202306-01-202306-01-202306-01-202306-01-202306-01-202306-01-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.