HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sn. İl Müdürümüz: 'Tecrübe ve deneyimlerimizi, alınteri ile yoğuracağız.'

Sn. İl Müdürümüz: 'Tecrübe ve deneyimlerimizi, alınteri ile yoğuracağız.'

İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, Şube Müdürümüz Sayın Oktay Kızılkaya ile birlikte, ilçe müdürler kurulu toplantısına katılmak ve yeni eğitim-öğretim yılına hazırlık kapsamında, Yüksekova ilçemizi ziyaret etti.

Yüksekova Milli Eğitim Müdürlüğü'nde, İlçe Müdürümüz Sayın Yusuf Atael ve sayın şube müdürlerimiz tarafından karşılanan sayın il müdürümüz, kurum ziyareti yaptıktan sonra, Yüksekova RAM Konferans Salonu'nda, İlçe Kaymakamımız Sayın Ömer Çimşit'in teşrifleriyle, "İlçe Müdürler Kurulu Toplantısı"nda, kurum yöneticileri ve okul müdürleriyle bir araya geldi.

Yüksekova'da, eğitime verdiği ehemmiyet ile adından söz ettiren İlçe Kaymakamı Sayın Ömer Çimşit, geçen yılki başarılarından dolayı eğitim liderlerini tebrik etti ve toplantının açılış konuşmasını yaparak: "Devletimiz, ilçemize çok güzel eğitim yatırımları yaptı. Kaymakamlık ve devletin tüm kurumları olarak eğitime ve eğitimcilere, her türlü desteği vermeye devam edeceğiz," dedi.

Akabinde, toplantıya başkanlık eden Sayın İl Müdürümüz: "Bugün, Yüksekova'da, okul yöneticilerimizle yapmış olduğumuz toplantıda, eğitim liderlerinin heyecanlarını ve başarıya olan inançlarını gördüm, bu da birlikte nice güzel hikayeler yazacağımıza dair inancımı ve öngörümü pekiştirdi. Tecrübe ve deneyimlerimizi, alınteri ile yoğurursak ve ekip ruhu ile hareket edersek başarı gelir. Önceki yıllarda olduğu gibi öğrencilerimize yaptığınız rehberlik, sarf ettiğiniz gayret, özverili çalışmalarınızın, yeni eğitim öğretim yılında da aynı şekilde devam edeceğinden şüphemiz yoktur. Yeni hizmete giren ve bitme aşamasında olan okullarımızla birlikte Yüksekova, eğitimde, fiziki kapasite bakımından, tam anlamıyla nefes alacak. Sayın Kaymakamımızın liderliğinde, yeni yatırımlar ve yeni iyileştirmelerle mimarisi, sınıfları, bahçesi ve modern görüntüsüyle yeni okullarımızı, ilçemize kazandırmaya ve çocuklarımıza armağan etmeye devam edeceğiz. Tabi, şehri imar ederken nesli de asla ihmal etmemeliyiz," dedi.

"Öğretmenler Odası Herkese Huzur Vermeli"

Sayın İl Müdürümüz:" Öğretmenler odaları bizim için çok değerli. Buralar, şevkimizin, heyecanımızın artırılacağı ve tecrübelerimizi paylaşacağımız yerlerdir. Buralar, bir aile duygusu ile problemlerin çözülebildiği önemli yerlerdir. Bu odalarda paylaşımlar artıkça ve heyecanlar paylaşıldıkça, eğitime olumlu, etkili ve verimli yansımaları olacaktır. Bu nedenle bazı okullarımızda yapılanlar gibi yeni binalarımızda da öğretmenler odalarımızı, öğretmenlerimizin ihtiyaçlarına göre dizayn etmeye özelikle dikkat edeceğiz," dedi.

Geçen seneden itibaren, Bakanlığımızın ilkokul ve ortaokullarımıza, harcama yetkisi verdiğine de değinen sayın il müdürümüz; "Her okulumuza hem temizlik hem de kırtasiye malzemeleri için ödeneklerin gönderilmesiyle birlikte, siz, eğitim yöneticilerimizin eli güçlendi," diyerek, gelen ödeneklerin, verimli kullanılmasının gerektiğinin altını çizdi. Konuşmasının sonunda; eğitim- öğretim yolculuğunda, tüm eğitim yöneticilerine, başarılar diledi.

İlçe Müdürü Sayın Yusuf Atael ise kendilerini yalnız bırakmadıkları için Sayın İl Müdürümüze şükranlarını sunarak okul müdürlerine hitap etti: "Ekip ruhu içerisinde, akademik başarıyla birlikte, milli-manevi değerlere sahip bireyler yetiştirmek amacıyla gösterdiğiniz başarılı çalışmalarınızdan ötürü ve bundan sonra da göstereceğiniz fedakâr gayretleriniz için şimdiden tüm öğretmen ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum," dedi.

Toplantı, karşılıklı görüş ve önerilerin ardından iyi dileklerle sona erdi.

Toplantıda ayrıca; Okul güvenliği, Bakanlığımızın gönderdiği ders, çalışma ve yardımcı kaynak kitaplarının dışında, okullarımızda farklı materyal ve eğitim araçlarının kullanılmaması gerektiği, okullardaki hizmetli ihtiyacının İş-Kur aracılığıyla Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında çözüleceği, zümre toplantıları, DYK, "Okulum Temiz" belgelendirme çalışmaları, pansiyonlu okulların hazırlıkları, su deposu temizliği, okulların öğretmen ihtiyaçlarının planlanması, öğretmenlerin beyaz önlük giymelerinin teşvik edilmesi, LGS ve YKS değerlendirmeleri, okul kütüphaneleri, küçük onarımlar, taşımalı eğitim ve yemek hizmetleri, TÜBİTAK, ERASMUS ve e Tiwining gibi ulusal projeler, resmi yazışmalar, okulların temizliği, ödeneklerin verimli ve yerinde kullanılması, öğretmen odaları gibi konular görüşüldü.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

06-09-202306-09-202306-09-202306-09-202306-09-202306-09-202306-09-202306-09-202306-09-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.