HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sn. Nurettin Yılmaz: 'İmam Hatip Okullarımızda Artık Kalite Zamanı'

Sn. Nurettin Yılmaz: 'İmam Hatip Okullarımızda Artık Kalite Zamanı'

İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, Seyit Taha İmam Hatip Ortaokulu'nda, il ve ilçelerimizdeki din öğretiminden sorumlu Şube Müdürlerimiz ve Hakkari geneli imam hatip okulu müdürleriyle bir araya gelerek bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya katılan yöneticilerden, okulların eğitim süreçleri ve öğrencilerin sınav başarıları hakkında bilgi alan İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, çözüm odaklı ilerleyen toplantıda, yöneticilerin istek, talep ve önerilerini tek tek dinledi. Okul yöneticilerine, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eden Sayın İl Müdürümüz, "Geçmişten bugüne kadar din öğretimi, her zaman özverili ve fedakâr olmayı gerektirmiştir. Hedeflerimize ve amacımıza baktığımızda, sizlerden ilerleyen zamanlarda da aynı özveriyi bekliyorum," dedi.

 

Mesele Çift Kanatlı Nesiller Yetiştirmek

Sadece okuyan değil, düşünen ve okuduklarıyla hayatına yön veren, hem İslami hem de pozitif ilimlerde, çift kanatlı çocuklar yetiştirmek için bu okulları, çok önemsememiz gerektiğine değinen İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz: "İmam hatip okullarında, temel İslam bilimleri öğretiminin yanında, matematik ve fen bilimleri derslerinde de çok kaliteli bir eğitim veriliyor. Bunu öğrencilerimizin katıldıkları ulusal ve uluslararası yarışmalar ile sınav sonuçlarına bakarak görebiliyoruz. Özellikle imam hatip ortaokullarında, bu eğitimi alan öğrencilerimizin, anadolu imam hatip liselerine devam etmesini teşvik etmeliyiz," dedi.

Çalışmaların, samimiyetle daha ileriye taşınması gerektiğini belirten Sayın İl Müdürümüz: "Halk ile iç içe ve iletişime açık olmalıyız. LGS ve YKS gibi sınavlara öğrencilerimizi, daha iyi hazırlamalı, aynı zamanda öğrenci sayısını arttırmak için de özverili çalışmalar yapmalıyız. İfrat ve tefrite uzak durarak her farklı düşünceyi zenginlik kabul ederek orta yol üzere hazırlanan müfredat çerçevesinde, akademik çalışmalarla beraber, sosyal, kültürel, mesleki ve sanatsal etkinliklerle öğrencilerin kabiliyetlerini de güçlendirerek, eğitim-öğretim faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz," ifadelerini kullandı.

 

Artık Kalite Zamanı

İmam hatip liselerinin artık inşa dönemini tamamladığını ve olması gereken yere geldiğini belirten İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti: "Gittiğiniz zaman çok güzel yapılar sizi karşılıyor. Bundan sonraki dönemde artık kaliteyi artırmanın mücadelesinde olacağız. Proje okullarımız var. Hocalarımız heyecanlı, iyi bir öğrenci seviyemiz var. Şimdi gerçekten okullarımızın kalitesinin artırılması ve okullarımızın tanıtılması gerekiyor. Toplum maalesef bunu bilmiyor. İmam hatip dendiği zaman, sadece imam yetiştiren okullar olduğunu zannediyorlar. Bunu bizim camiamız da maalesef bilmiyor. Bu okullarımızın, çok iyi müfredatının ve çok iyi altyapısının olduğunu öğretmemiz ve anlatmamız gerekiyor,"

İmam hatip okullarının, medeniyetimiz ve kültürümüz için hayati önem taşıdığına değinen İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, toplantıya katılan tüm yöneticilere teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.  İstişare toplantı, çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

01-11-202301-11-202301-11-202301-11-202301-11-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.