HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sn. Nurettin Yılmaz: 'Var gücümüzle çalışacağız!'

Sn. Nurettin Yılmaz: 'Var gücümüzle çalışacağız!'

Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda, ortaöğretim ve temel eğitim okul müdürlerimizle 1.kazanım değerlendirme sınav sonuçlarını, okul ve ders bazında analiz eden İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, Türkiye genelinde, binlerce öğrencinin katıldığı büyük ölçekli 1.sınav ile öğrencilerimizin durumlarını, eksik konu ve kazanımlarını görme fırsatı bulduklarını belirterek, sınav sonuçlarına ait ayrıntıları, okul müdürleriyle paylaştı ve değerlendirmelerde bulundu. Amaçlarının okulları kıyaslamak veya karşılaştırmak olmadığına vurgu yapan Sayın İl Müdürümüz: "Bakanlığımızın öncülüğünde, Valimiz Sayın Ali Çelik'in liderliğinde, temel hedefimiz, öğrencilerimizi, günümüzün bilgi, yoğun ve rekabetçi dünyasına en iyi şekilde hazırlamak ve milli değerlerin yanında akademik başarıya sahip öğrenciler yetiştirebilmektir. Sayın Valimiz, sene başından bu yana öğrencilerimize, çok sayıda kitap temin ettiler ve etmeye de devam ediyorlar; ayrıca destekleriyle ölçme merkezimize baskı makinası aldık ve ilimizdeki tüm 8. ve 12. sınıflarımıza kazanım değerlendirme sınavı uyguladık. Zengin bir test doküman merkezi oluşturduk ve bunları öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Takviye kurslarımızı da verimli ve etkili şekilde yapmaya devam ediyoruz ve bu kurslarımızın faydasını, ilerleyen zamanlarda daha iyi göreceğiz," dedi.

8. ve 12. sınıf öğrencilerimizin sınavlara hazırlık sürecinde, moral ve motivasyonlarını yüksek tutabilmelerinin önemine dikkat çeken İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, Hakkari'nin eğitim kalitesini ve akademik başarısını yukarılara taşımak için hep birlikte alın teri dökmeye ve olağanüstü gayret göstermeye devam edeceklerini ifade etti.

Gerek 8. sınıf ve gerekse 12. sınıf öğrencilerimize yönelik izleme ve değerlendirme sınavlarına periyodik olarak devam edeceklerini söyleyen İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, heyecanı ve azmiyle çocuklarımıza ışık saçan, ahlak üstüne inşa ettikleri ilim nefesleriyle, öğrencilerimizin başarılarına her zamankinden daha fazla katkı sağlayacak yönetici ve öğretmenlerimize, yapacakları rehberlik ve gösterecekleri gayretleri için şimdiden teşekkür ederim," dedi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

02-11-202302-11-202302-11-202302-11-202302-11-202302-11-202302-11-202302-11-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.