HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sn. Valimiz: 'Gözlerinizde hedeflediğiniz başarıyı elde edebileceğinizi görebiliyorum'

Sn. Valimiz: 'Gözlerinizde hedeflediğiniz başarıyı elde edebileceğinizi görebiliyorum'

Valimiz Sayın Ali Çelik, İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz ile birlikte, Fen Lisemize ziyarette bulundular. Şube Müdürümüz Sayın Oktay Kızılkaya, Okul Müdürü Kadir Çetin ve müdür yardımcıları tarafından okulun girişinde karşılanan Valimiz Sayın Ali Çelik, okul hakkında bilgiler aldı ve sınıfları gezerek derslere katıldı.

 

"ÖĞRENCİLERİMİZLE RENKLİ BİR DİYALOG GERÇEKLEŞTİRDİ"

''Gözlerinizde, hedeflediğiniz başarıyı elde edebileceğinizi görebiliyorum''

Valimiz Sayın Ali Çelik, sınava hazırlanan öğrencilere hitaben: ''Sizin başarınız bizim için çok önemli. İnşallah başarılı olursanız sizden sonra gelen kardeşlerinize de güzel örnekler teşkil edersiniz. Bu işin temeli çalışmak. Gözlerinizde hedeflediğiniz başarıyı elde edebileceğinizi görebiliyorum. Eğer zor bir hayat istiyorsanız, kolay tercihlerde bulunun, kolay bir hayat istiyorsanız zoru tercih edin. İyi niyetle, azimle, kimsenin hakkında kötü düşünmeden çıkılan yolda her zaman hedefe ulaşırsınız,'' diyerek öğrencilere başarılar diledi.

 

Öğrencilerimize, bir İstanbul ve Çanakkale gezisi sözü daha verdi.

Daha önce İstanbul ve Çanakkale illerine gezi hediye eden Sayın Valimiz, Fen Lisesi öğrencilerimizin de İstanbul ve Çanakkale illerine gezi talep etmeleri üzerine, deneme sınavlarında başarılarını arttırmaları yönünde söz vermeleri ve deneme sınavlarında başarılarını artırmaları halinde, öğrencilerimizi İstanbul ve Çanakkale illerine geziye göndereceğine dair söz verdi.

Akabinde pansiyonu ziyaret eden Sayın Valimiz, öğrencilerin öğle yemeğini gözlemleyerek öğrencilerimizle sohbet etti. Öğrencilerimize, hangi koşullarda, yemek hizmeti aldığınızı yerinde görmek için okula ziyarette bulunduğunu belirterek herhangi bir sıkıntılarının olup olmadığını sordu. Sayın Valimiz, Devletimiz, imkânlar ölçüsünde, yatırımların en güzelini eğitime seferber etmeye çalışıyor. Öğrencilik yıllarımız ile kıyasladığımızda okullarımızın durumunun ne kadar iyi olduğunu görebiliyoruz artık. Bu olanakların, eğitimdeki başarımıza, olumlu yansıyacağına inanıyorum. Her birinize inanıyor ve güveniyoruz. Sizler azimle çalışırken, bizler de bütün imkânlarımızla daima yanınızda olacağız," dedi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

22-11-202322-11-202322-11-202322-11-202322-11-202322-11-202322-11-202322-11-202322-11-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.