HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel DURGUN başkanlığında, öğretmenlere yönelik TEOG Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.
TEOG Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

          Toplantı, üç gün boyunca 04-05-06 Ekim tarihlerinde 5 oturum şeklinde yapıldı. Toplantı birinci gün; sabah Türkçe öğretmenleriyle, öğleden sonra oturum Matematik öğretmenleriyle, ikinci gün sabah Fen ve Teknoloji, öğleden sonra Sosyal Bilgiler öğretmenleriyle, üçüncü gün ise Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İngilizce öğretmenleriyle yapıldı. Atatürk Kültür Merkezinde yapılan toplantıya şube müdürlerimiz Mustafa KIZILKAYA ve Ayhan TURGUT da katıldı.

           Toplantıda, Kasım 2015 ile Nisan 2016 TEOG sınavlarının detaylı ve karşılaştırmalı sonuçları değerlendirildi. Sonuçlarda, okullarımızın her biri diğer okullarla, bulunduğu ilçeyle ve Türkiye ortalaması ile karşılaştırıldı. Merkez ilçemiz ise, diğer ilçelerle ve Türkiye ortalamasıyla değerlendirildi.

Toplantının ağırlıklı olarak öğretim ve akademik başarı amaçlı olduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürümüz Sayın DURGUN, tablonun ve fotoğrafın çok net olduğunu, okullarımızın ve genel itibariyle ilimizin başarı durumunun iyi olmadığını ve bunun arkasında yatan nedenlerin gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı. Kasım 2015 ile Nisan 2016 TEOG sonuçlarını ayrı ayrı değerlendiren Milli Eğitim Müdürümüz Sayın DURGUN,  bazı okullarımızın yoğun öğrenci sayısına rağmen Türkiye ortalamasını yakalamışken, öğrenci sayısı daha az olan bazı okullarımızın neden geride kaldığının sorgulanması gerektiğini söyledi. Buna benzer;  bazı okullarımızda bazı derslerde başarı gözlenirken aynı okuldaki, aynı çatı altında eğitim-öğretim gören öğrencilerin diğer bir takım derslerde neden başarı sağlayamadıklarını sordu öğretmenlere. Sayın DURGUN, Hakkâri ilimizin sosyo-ekonomik yapısının bölge illerin gerisinde olmamasına karşın Merkezi Ortak Sınavlarda neden bir türlü çıtayı yükseltemediğini belirterek öğretmenlerden daha fazla gayret ve extra çalışma ve özveri istedi.

Sayın Veysel DURGUN, öğretmenlere, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı içerisinde yapılacak olan TEOG sınavlarının da sonuçlarının bu şekilde değerlendirilmeye tabi tutulacağını ve bu sonuçlarla karşılaştırılıp, ilerleme kaydedilip kaydedilmediğini sorgulayacağını ve bunun takipçisi olacağını söyledi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın DURGUN, son olarak yeni eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize ve insanlığa hayırlı olması temennisinde bulunarak öğretmenlere başarı dileyerek onlara teşekkür etti.


07-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-201607-10-2016

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.