HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG II. Ortak Sınavlar İle İlgili Toplantı Yapıldı.

29-30 Nisan 2015 tarihinde 8.sınıfalara yönelik yapılacak olan “Temel Eğitimden Ortaöğretim Geçiş” (TEOG) II.sınavı ile ilgili gerekli tedbirlerin alınması ve değerlendirmeler yapmak üzere İl Millî Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN başkanlığında, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Ayhan TURĞUT, Yüksekova Millî Eğitim Şube Müdürü İskender AKDOĞAN, Şemdinli Millî Eğitim Şube Müdürü Köksal BULUT, Çukurca Milli Eğitim Şube Müdürü Abdulkadir AKDAĞ ile İlimiz Merkez, Yüksekova, Şemdinli ve Çukurca ilçelerindeki tüm ortaokul müdürlerinin katılımıyla 20.04.2015 tarihinde, Cumhuriyet Ortaokulu konferans salonunda toplantı yapıldı.
TEOG II. Ortak Sınavlar İle İlgili Toplantı Yapıldı.

Toplantıda Müdürümüz katılımcılara hitaben şunları söyledi: “26-27 Kasım 2014’te yapılan 1.TEOG sınavında bireysel başarı ön plana çıkmıştır, çalışan müdürlerinin okullarının daha başarılı olduğunu gözlenmiştir. Sınavda başarının artması için bugün dahi yapılacaklar vardır. Hafta sonu yapılan destekleyici kurslara daha fazla ehemmiyet gösterilmelidir. Bakanlığımız bu kurslarda görev alanların ek ders ücretlerini yükseltmiştir. Elbette eğitim için yapılan gayretler parayla ölçülemez, ancak bizleri sevindirmiş ve öğretmenler tarafından memnuniyetle karşılanmıştır. Özellikle idarecilerimizin kurslarda denetim yapması, görev yapan öğretmenleri motive etmesi, başarıya katkı sağlayacaktır. ”

Okul öncesi okullaşma oranının azlığına da değinen müdürümüz; anasınıfı düzeyinde alınmayan eğitimin diğer sınıf düzeylerine de olumsuz etkide bulunduğunu, ilimizde en geç önümüzdeki 2 yıl içinde hizmete girecek ciddi eğitim yatırımlarının yapımına başlandığını, özellikle temel eğitimde okul dönüşümlerinin tamamlanmasına dönük yatırımların olacağını, TEOG sınavında ilçelerimiz ve okullarımız arasında görülen seviye farkının zeka ile açıklanamayacağını bu farkın ancak kişisel çaba olduğunu dile getirerek başarılı okul müdürlerini tebrik etti.

Müdürümüz Mahmut KURTARAN, sınav güvenliği konusunda alınacak tedbirler ve öğrencilerin rahat bir şekilde sınavlarına girmelerini ve sınavlarını riske edilmeyecek şeklide tamamlamaları için katılımcılara gerekli uyarılarda bulundu.

İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ayhan TURGUT’un TEOG sınavına ilişkin hazırladığı istatistiki bilgilerin sunumundan sonra toplantı sona erdi.   

teog

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.