HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Yarışmaları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Bu yıl 47.si yapılacak olan TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri  Yarışması bilgilendirme toplantısı Yüksekova İlçemizde Selahattin Eyyubi Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantıya  TÜBİTAK Van Bölge Koordinatörü Yüzüncü YılÜniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Matematik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Cemil TUNÇ, Şube Müdürlerimiz ve ilde bulunan tüm ortaöğretim kurum müdürlerimiz ile Yüksekova ilçemizin branş öğretmenleri katıldı.
TÜBİTAK Yarışmaları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

 

 

Toplantıda TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Proje Yarışması takvimi paylaşıldı ve proje başvurusu yapacak öğrenci ve danışman öğretmenlerin özgün eserler ortaya çıkabilmeleri için sistematik çalışmaları gerektiği ve her tür desteğin Üniversiteler ve okul müdürlüklerince verilmesi gerektiği, bu tür yarışmaların öğrencilerimizin potansiyellerini ortaya çıkarmaları için önemli olduğu ve bu nedenle tüm öğrencilerin bilimsel projelerle kendilerini geliştirmelerinin desteklenmesi gerekliliği vurgulandı.

2014 yılında 36 proje ile katıldığımız yarışmada, 2 projemiz bölge sergisine katılmış, 1 projemiz de Türkiye finalinde Coğrafya dalında Türkiye 2.liği almıştı. 2015 yılında ise 110 proje ile katılım sağladığımız proje yarışmasında 7 projemiz Van bölge sergisine davet edilmiş ve 5 projemiz ödüle layık görülmüş 1 projemizde Türkiye finaline davet edilmiş ve mansiyon ödülü almıştı.

 

09-12-201509-12-2015

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.