HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ücretsiz Yardımcı Kaynaklar İlimizde

Millî Eğitim Bakanlığımız, yüz yüze eğitime devam ederken, öğrenci ve öğretmenlere destek olmak üzere tüm sınıf ve kademelerdeki kaynak çeşitliliğini artırmaya devam ediyor.
Ücretsiz Yardımcı Kaynaklar İlimizde

Tüm öğrencilerin uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını da telafi edebilmek için her ay kapsamlı yardımcı kaynak destek paketi hazırlayan Bakanlığımız, İlkokul 2'nci sınıftan 12'nci sınıftaki öğrencilere kadar dağıtılacak olan kitapları ilimize ulaştırdı.

Daha önce, "yardimcikaynaklar.meb.gov.tr" internet portalı üzerinden her ayın ilk haftası, ücretsiz olarak erişime açılan kaynak paketleri, böylece basılı olarak da İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderildi.

Bu kapsamda, İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, İl Müdür Yardımcılarımız; Sayın Ali Korkmaz ve Sayın Mustafa Kahraman ile birlikte, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki yardımcı kaynak kitap dağıtım törenine katılım gösterdiler.

Bakanlığımızca ilimize gönderilen yardımcı kaynakların, öğrencilerin derste işleyecekleri konuları pekiştirmeleri ve öğrenme süreçlerine katkı sağlaması amacıyla önemli olduğunu belirten İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür: "Bakanlığımız hem mevcut eğitimi desteklemek hem de uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını telafi edebilmek için kapsamlı yardımcı kaynak destek paketi hazırladı. Bu doğrultuda, tüm ülkedeki öğrenci ve öğretmenlerin istifadesine sunulmak üzere hazırlanan dokümanlar, basılı olarak ilimizdeki öğrencilerimize de ücretsiz bir şekilde ulaştırmaya başladık. İlimize sağladıkları bu çok önemli desteklerinden dolayı, Bakanlığımıza, Hakkâri Eğitim Camiası adına, şükranlarımı sunarım," dedi.

(Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

01-01-202201-01-202201-01-202201-01-2022

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.