HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Usta Öğreticilerle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

İlimiz Merkezinde Hayat Boyu Öğrenme kapsamında açılan kursların usta öğreticileri ile Vali Yardımcısı Cüneyt EPCİM başkanlığında İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN ve Şube Müdürü Ali KORKMAZ’ın katılımıyla değerlendirme toplantısı yapıldı.
Usta Öğreticilerle Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

 

 Vali Yardımcısı Cüneyt EPCİM, Halk Eğitim Merkezi kapsamında açılan kurslarda görevlendirilen usta öğreticilere, işlerini hassas ve ciddi bir şekilde yapmaları konusunda uyarılarda bulundu. Kursların İstihdam içerikli olmadığı, ilimizde bu kadar kalabalık bir eğitmen grubunun ilimizin yaygın eğitimine ciddi katkıları olabileceğini belirtti.  Sayın Valimiz yaptığı konuşmalarında, usta öğreticilerin kursiyerlere verdikleri eğitimlerde ‘Öğrencileri nereden aldım, nereye getirdim’ gibi sorularla kendilerini ve süreci sorgulamalarının gerekliliğini vurguladı.

Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN da kalkınma noktasında Halk Eğitim Merkezlerine pek çok iş düştüğünü belirtti. Bu kursların istihdama dönük olmayıp vatandaşlarımızın eğitimi için açılan kurslar olduğunu vurguladı. Öğreticilerin kurslara katılım noktasında titiz davranması gerektiği, bu durumun hem vicdani hem de dini bir sorumluluk olduğunu dile getirdi. KURTARAN bundan sonra denetimlerin daha sıkı yapılacağını, her bir idarecinin birkaç kurstan sorumlu olacağını söyledi. Hiçbir kursu kapatma düşüncesinde olmadıkları ancak usulüne göre yürümeyen kursların kapatılacağını belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN Türkiye’nin 81 ilinde yaygın eğitim kapsamında verilen bu kursların ilimizde de sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için eğiticileri duyarlı olmaya davet etti. Hepimiz görevimizi vicdanımızın sesini dinleyerek yapalım diyerek konuşmasına son verdi.

   

halk eğitimhalk eğitimhalk eğitim

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.