HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Yardımcımız Sn.Furkan Berber'den Fen Lisemize Ziyaret

Vali Yardımcımız Sn.Furkan Berber'den Fen Lisemize Ziyaret

Milli Eğitim'den sorumlu Vali Yardımcımız Sayın Furkan Berber, İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz ile birlikte, Fen Lisemize ziyarette bulundular. Şube Müdürümüz Sayın Oktay Kızılkaya ve Okul Müdürü Kadir Çetin tarafından okulun girişinde karşılanan Vali Yardımcımız Sayın Furkan Berber ve Sayın İl Müdürümüz, okul hakkında bilgiler aldı ve sınıfları gezerek derslere katıldılar.

 

"Öğrencilerle Renkli Bir Diyalog Gerçekleştirdi"

İlk olarak 12. sınıfların derslerine girerek iyi dersler dileğinde bulunan ve bir süre öğretmen ve öğrencilerimizle sohbet eden Vali Yardımcımız Sayın Furkan Berber, öğrencilerin durumu ile işlenen konular hakkında öğretmenlerimizden bilgiler aldı. Öğrencilerle yakından ilgilenerek gelecekleri ve hedefleri hakkında sohbet eden Sayın Vali Yardımcımız, her şeyden önce iyi bir insan olmaları gerektiğinin altını çizdi ve geleceğin iyi bilim adamlarının buradan yetişeceğine inandığını belirtti.

 

"Öğretmenlerimizin Her Alanda Bir Ağırlığı Var"

Öğretmenler Odasında okul yönetimi ve öğretmenlerle de bir araya gelen Vali Yardımcımız Sayın Furkan Berber, öğretmen ve öğrencilerimizin herhangi bir sıkıntılarının olup olmadığını, hangi koşullarda ders gördüklerini yerinde görmek için okula ziyarette bulunduklarını belirterek, kamu personeli olarak baktığımızda, nitelik ve nicelik bakımından öğretmenlerin özel bir ağırlığı var. Nüfusun önemli bir kısmını sizler gibi değerli öğretmenlerimizin ellerine teslim etmiş durumdayız. Ama sizler, kendi öneminizi, kendi yapmış olduğunuz işin önemini bizden daha iyi biliyorsunuz, sizlere her konuda destek olmaya hazırız. İlimizin eğitimde iyi bir ivme yakalaması için büyük bir gayret gerekiyor ve eğitimin tüm paydaşlarının işin içine girmesi lazım. Çünkü bu yalnızca öğretmenlerimizin çabasıyla olmaz, yani bu başarıda herkesin bir payı olmalı diye düşünüyorum," dedi ve öğretmenlerimize, eğitim yolculuklarında başarılar diledi. 

İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz da sohbetinde, ülkemizin yetişmiş insan gücünün en büyük kaynağı Milli Eğitim Camiası olduğunu belirterek, şunları dile getirdi: 

 

"Yetişmiş İnsan Gücümüze Güvenmeliyiz"

Zor bir coğrafyada yaşadığımız için güçlü olmalıyız. Güçlü olmanın en önemli yolu da, eğitimi ile güçlü olan bir insan gücüne sahip olmamızdan geçiyor. Onun yolu da sizlerden geçiyor, okullarımızdan geçiyor. Devletimiz, imkânlar ölçüsünde, yatırımların en güzelini eğitime seferber etmeye çalışıyor. Sizler de, ben de öğrencilik yıllarımız ile kıyasladığımızda okullarımızın durumunun ne kadar iyi olduğunu görebiliyoruz. Artık etkileşimli tahtalarımızla, eğitim materyallerimizle, kısacası her konuda daha iyi duruma geldik. Bunların eğitimin başarısına yansıması noktasında, sizlerle birlikte Sayın Valimizin liderliğinde, ortak akılla daha iyisini gerçekleştirebileceğimize ve bunu da başaracağımıza inanıyorum," dedi.

Öğretmenlerle tanışarak talep ve görüşlerini de dinleyen Sayın Vali Yardımcımız ve Sayın İl Müdürümüz, herkese görevlerinde başarılar diledikten sonra okuldan ayrıldılar.

(İL MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

 

 

02-10-202302-10-202302-10-202302-10-202302-10-202302-10-202302-10-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.