HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Ali Çelik: "Eğitim birinci önceliğimizdir."

Valimiz Sayın Ali Çelik:

 

Valiliğimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Nitelikli Eğitim ve Araştırma Derneği (NEVADER) tarafından, Hakkâri'deki öğrencilere, kitap desteği sağlandı.

Hakkâri Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen kitap dağıtım programına; Valimiz Sn. Ali Çelik, Vali Yardımcımız Sn. Furkan Berber, NEVADER Başkanı Sn. Azad Tekin Ulutaş, İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Sn. Oktay Kızılkaya, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı. Valimiz Sn. Ali Çelik programda yaptığı hitaplarında şunları dile getirdi:

"En önemli gayemiz, eğitimin niteliğini, üst seviyelere taşımak"   

Eğitim konusu her zaman ifade ettiğimiz gibi Hakkâri'nin birinci önceliğidir. Bunun için temel altyapının takibi, okul yapımları ve eğitimle ilgili bütün standartların iyileştirilmesi konuları, bizler için çok çok önemli. Bu konuda bakanlıklarımızın büyük bir desteği var. Bunun yanında, ilimizde, öğrencilerimizin akademik başarısını da en üst seviyeye taşımak istiyoruz. Bunun bir ayağı da sınavlara hazırlanan evlatlarımızı, kitaplarla ve hazırlık kurslarıyla yerelden desteklemektir. Daha önce de hem valiliğimiz hem de hayırsever derneklerimiz tarafından, öğrencilerimize kitap desteğinde bulunulmuştu. Bunu devam ettirelim istedik ve öğrencilerimize, kitapların yanı sıra soru kitapçık desteğinde de bulunuyoruz. Hayırsever derneğimize, Değerli Başkanımızın şahsında, ilimizin eğitimine ve öğrencilerimize yaptıkları bu kıymetli katkılar için şükranlarımı sunuyorum,' diyerek şöyle devam etti:

"En değerli hazinemiz çocuklarımız"

Valimiz Sn. Ali Çelik: "Okullarımızın ve Halk Eğitim Merkezlerimizin bünyesinde açılan "Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında, öğrencilerimize ücretsiz kurs veriyor, tarama sınavlarından yararlandırıyor ve kendilerine materyal desteğinde bulunuyoruz. İnanıyorum ki bu kurslarımıza devam eden öğrencilerimizin çoğu, çok iyi üniversiteler kazanacaklardır. Ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü'müze bağlı "Hakkâri Ölçme Değerlendirme Merkezi'mize, baskı makinası aldık ve sene başından bu yana, ilimizdeki tüm 8. ve 12. sınıflarımıza periyodik aralıklarla kazanım değerlendirme sınavı uyguluyoruz. Valilik olarak en değerli hazinemiz olan çocuklarımıza, desteğimizi sürdürerek daha rahat ders çalışabilecekleri mekânları artırmaya ve evlatlarımıza yeni fırsatlar sunmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle ilim nefesleriyle öğrencilerimizi yetiştiren tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyor; öğrencilerimize, milletine, memleketine, anne ve babalarına hayırlı bir evlat olma yolundaki eğitim yolculuklarında, başarılar diliyorum," dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Sn. Oktay Kızılkaya da eğitime, eğitimciye ve öğrencilere, her türlü desteği sağlayan Valimiz Sn. Ali Çelik'e şükranlarını arz ederek kitap desteğinde bulunan NEVADER'e teşekkür etti. Öğrencilere seslenen Kızılkaya: "Bir idealiniz var ise bu okumakla başlıyor; lakin hem hayat için hem de akademik başarı için kitap okumak şarttır. Nuri Pakdil hocamızın çok güzel bir sözü var, diyor ki: "Kitap okumadan meydan okuyamazsınız." Yine kitapla ilgili Sayın Valimizin de çok sevdiği bir slogan var: "Kitap iyileştirir." Kitapların engin dünyasına kulaç atarak iyileştirici gücünden azami derecede faydalanmanızı istiyoruz. Allah, ilminizi artırsın," dedi.

NEVADER Başkanı Sn. Azad Tekin Ulutaş da dernek olarak eğitim kalitesini artırmak için çalıştıklarını belirterek: "Temel amacımız, kitap desteğinde bulunup ihtiyaç sahibi olan başarılı öğrencilerimizin daha iyi yerleri kazanmalarını sağlamaktır. Başarılı olmak için düzenli ders çalışmanın önemi büyüktür ve bu programlı çalışma, sadece sınavlarda iyi not almak için değil, hayatta başarılı olmak için de gereklidir. İnanıyorum ki bu kitaplar, hayata ve sınava hazırlanan siz kıymetli öğrencilerimize, önemli katkılar sağlayacak; çünkü farklı kitaplardan yararlanmak, sizleri, daha da geliştirecek ve bilgilerinizi artıracaktır. Eğitim yolculuğunuza, sizlere bir nebze de olsa katkı verdikçe bizler de kendimizi mutlu addediyoruz, hepinize başarılar diliyorum," diye konuştu.

Konuşmaların ardından Valimiz Sn. Ali Çelik ve NEVADER Başkanı Sn. Azad Tekin Ulutaş, öğrencilerimize kitaplarını dağıttı. Öğrencilerimiz de kitap desteğinden duydukları memnuniyetlerini dile getirerek kendilerine sağlanan bu imkân için Valimiz Sn. Ali Çelik'e ve dernek başkanına minnettarlıklarını ifade ettiler.

"NEVADER, 5 Yılda, 300 Binden Fazla Kitap Dağıttı"

İstanbul'da kurulan NEVADER, Türkiye'nin farklı illerindeki öğrencilere kitap desteğinde bulunuyor. 30 yıllık bir geçmişi olan derneğin Hakkâri'den başlayarak Türkiye'nin farklı illerinde eğitim çalışması başlattığını ifade eden NEVADER Başkanı Sn. Azad Tekin Ulutaş, "Eğitim çalışmamızın içeriğinde, öğrencilerimizi kitaplarla buluşturmak yer alıyor. Yaklaşık 5 yıldır, Ağrı, Van, Hakkâri ve ilçelerine dağıtılmak üzere bu kitapları getiriyoruz ve 300 binden fazla kitap dağıttık. Bu süreçte ilgi ve desteklerini esirgemeyen Sayın Valilerimize, dağıtımlarımızda bizlere depo tahsis eden il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyorum," diye konuştu.

İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler


07-05-202407-05-202407-05-202407-05-202407-05-202407-05-202407-05-202407-05-202407-05-202407-05-202407-05-2024

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.