HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ SAYIN ÇELİK; 'ASIL MESELE İYİ İNSAN OLMAKTIR'

VALİMİZ SAYIN ÇELİK; 'ASIL MESELE İYİ İNSAN OLMAKTIR'

 

 

Valimiz / Belediye Başkan Vekili Sayın Ali Çelik, Hakkari Halk Eğitim Merkezi'nde, Fen Lisesi öğrencilerimizle bir araya geldi.

Öğrencilere nasihatlerde bulunan Valimiz Sayın Ali Çelik, öncelikle iyi bir insan olma yolculuğunda, vatana, millete ve ailelerine yararlı birer evlat olmak için öğrencilere, çok çalışmaları gerektiğini vurguladı.

 

VALİ ÇELİK; 'ASIL MESELE İYİ İNSAN OLMAKTIR'

Öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyetini dile getiren Valimiz Sayın Çelik: "Sanayisiyle, teknolojisiyle, insan yapısıyla, siz gibi değerli gençleriyle yükselişe geçen bir Türk Milleti var. Eğitim-öğretim alanında yapılan her türlü fedakârlık, çabalar ve yatırımlar sizler içindir. Sizler başarılı oldukça bizler de mutlu ve huzurlu olacağız, geleceğimize güvenle bakacağız. Sizler medeniyetimizin beklediği nesiller olarak, ülkemize, ailelerinize ve insanlığa faydalı işlerde bulunup, adil bir dünya inşa edeceksiniz. İleride çok önemli yerlerde olacaksınız. Ama bütün bunların hepsi tali meseledir. Asli mesele ise iyi bir insan olmaktır. Hiçbir şahsi menfaat, doğru ve dürüst olmaktan, doğruları doğru olarak tespit edip doğru olarak kabul etmekten, Hakk'a ve hukuka saygı duyup sahip çıkmaktan daha değerli değildir," dedi. 

 

"Sosyal medyadakiler değil, sizin yaşadıklarınız gerçek olan''

''Bu hayat sizin ve başrol oyuncusu sizlersiniz. Sosyal medyadakiler değil, sizin yaşadıklarınız gerçek olan, bunu düşünün. Sizin zihninizde algıladıklarınız, hissettiğiniz ve düşündüğünüz şeyler ne ise onu yaşarsınız. Güzel ve iyi şeylere odaklanın, olumlu konularla kendinizi meşgul edin. Disiplinli çalışma düzeni oluşturun kendinize, bunu başarırsanız elde edemeyeceğiniz hiçbir şey yok. Kendinize bir hedef koyun ve onu başarabileceğinize inanarak disiplinli çalışın. Hayatınızda yaptıklarınızı planlı olarak yapın, hayatınızın kontrolü sizin elinizde olsun. Hayat her zaman sizin istediğiniz gibi gitmeyebilir; ama hiçbir zaman pes etmeyin, kararlı olun, o zaman başaracaksınız. Bu dünyadaki en büyük mücadeleniz kendinizle, onu kazanırsanız istediğiniz her şeyi başarırsınız,'' dedi.

 

"Ne kadar okursanız, o kadar var olursunuz"

Valimiz Sayın Çelik, öğrencilerimizle olan sohbetini şu cümlelerle tamamladı; "Okumak ve öğrenmek bizim inancımızın en temel prensibidir. Okuma alışkanlığı bir yaşam şeklidir. Ne kadar okursanız o kadar var olur, o kadar öğrenirsiniz. Tarihin en çok okuyan, araştıran ve insanlığın en önemli buluşlarını gerçekleştiren bir ecdadın evlatlarıyız. Bilginin kaynağına ulaşmanın en önemli yolu da kitaplardan geçmektedir. Bizler de geleceğimizi inşa edebilmek ve hepimizin ortak değeri olan siz evlatlarımızın daha huzurlu ve sağlıklı bir ortamda eğitim görmenizi sağlamak için gerekli tüm tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz. Sizlere güvenimiz tamdır. Sizlere sağlık, mutluluk ve derslerinizde üstün başarılar diliyorum" diyerek orada bulunan tüm öğrencilerimize, başarı oranlarınız yükseldikçe, değişik ve güzel ödüllerle sizleri desteklemeye devam edeceğiz, müjdesinde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, İl Müftüsü Sayın İsmail Fakirullahoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Abdulhalim Ünalan, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Sayın Ramazan Özdemir, Şube Müdürlerimiz; Sayın Kazım Gür ve Sayın Oktay Kızılkaya, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Sayın Nazif Tatlı, Müftülük Yöneticileri, Fen Lisesi Müdürü Sayın Kadir Çetin ile öğretmen ve öğrencilerinin katıldığı programda, İl Müftüsü Sayın İsmail Fakirullahoğlu, "Gençliğe Değer Projesi" kapsamında, öğrencilere yönelik sosyal medyayı doğru kullanma, boş vaktin kıymetini bilme, öğrencilik yıllarını güzel değerlendirme, milli ve manevi değerlere bağlı kalma ile ibadet ve itaate devam etmenin önemine vurgu yapan önemli tavsiyelerde bulundu.

 

 

( İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi )

 

29-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-202329-12-2023

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.