HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın İdris AKBIYIK, Okul Müdürleriyle yemekte Bir Araya Geldi.

Hakkâri Valimiz Sayın İdris AKBIYIK, Milli Eğitim Bakanlığı, UNICEF ve Erciyes Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği "Kapsayıcı Eğitim Yönetici Eğitimi”kursuna katılan okul müdürleriyle yemekte bir araya geldi.
Valimiz Sayın İdris AKBIYIK, Okul Müdürleriyle yemekte Bir Araya Geldi.

Öğretmenevinde verilen yemeğe Valimiz Sayın İdris AKBIYIK’ın yanı sıra eşleri Sayın Sevim AKBIYIK Hanımefendi, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat DİLBEROĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal GÜR, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve eğitim alan 60 okul müdürü katıldı.

 

Programda bir konuşma yapan Valimiz Sayın AKBIYIK, böyle bir program vesilesiyle bütün okul müdürleriyle bir araya gelmelerinin anlamlı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

 

"Hakkâri’ye geleli 5 gün oldu. Tabi bir yoğunluk var. Çok çeşitli konular var. Altyapı, üstyapı, sağlık, eğitim, güvenlik. Ama ben meslek hayatımda 24 yıl Kaymakamlık, toplamda 27 yılık memuriyet hayatımda birinci meselem eğitim oldu. Hakkâri’de de birinci meselemiz eğitim olacaktır. Tabi sizler eğitimcisiniz, okul müdürüsünüz mutlaka uğraşıyorsunuz. Ama bir daha kendimizi muhasebe edelim, birinci mesele olarak eğitimi, kitabı gündemimize alalım." dedi.

 

Valimiz Sayın AKBIYIK, geçen gün gerçekleştirdikleri “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor projesi “kapsamında ilk kez öğrencilerle karşılaştıklarını ve orada "Bir Kitap Bir İnsan" projesini başlattıklarını ifade etti.

 

Valimiz Sayın AKBIYIK, "Bütün okul müdürlerimiz burada iken bu vesileyle bu projeyi buradan bir daha açıklayalım. Bir Kitap Bir İnsan projesindeki amacımız; Hakkâri’de, Hakkârililerin, bizlerin, sizlerin ve hepimizin kitap okumasını teşvik etmek, bir farkındalık oluşturmaktır. Ne yapacağız? Çok basit, önce kendimiz bir kitap okuyacağız, sonra da okumayan bir kişiye okutacağız. Bunu öğrencilerimize tüm topluma yayacağız.Okuyan bir Hakkâri istiyoruz ve arzuluyoruz. Okul müdürlerimize verilen bu eğitimden dolayı da Milli Eğitim Bakanlığımıza, UNICEF ve Erciyes Üniversitesine teşekkür ediyorum. Burada siz eğitimci arkadaşlarımızla olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Tabi eğitimde basının önemi de var. Eğitim bizim ya da sadece Milli Eğitim Müdürlüğünün işi değil. Toplumun her kesiminin işi, kurum kuruluşlarıyla birlikte.Basın, Sivil Toplum Örgütleri ve diğer kurumlarda burada önemlidir. Eğitim öğretimdeki yetersizlikleri gidereceğiz, kurumsal olarak daha iyi bir konuma geleceğiz ve niteliği de artıracağız. Bunun için özel gayret sarf etmemiz gerekiyor. İki günümüz birbirine eşit olmayacak. Her günümüz bir gün öncesinden daha iyi olacak." şeklinde konuştu.

 

İl Mili Eğitim Müdürü Bilal GÜR ise, Milli Eğitim Bakanlığı, UNICEF ve Erciyes Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği "Kapsayıcı Eğitim Yönetici Eğitimi”kursu kapsamında okul müdürlerine 5 günlük bir eğitim verildiğini, bu eğitimin okul müdür yardımcılarına da verileceğini söyledi.Ardından yemeğe geçildi.

 

 

08-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-201808-11-2018

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.